В громаді Болградщини батькам учнів пропонують долучитися до облаштування шкільного бомбосховища
У селищі Бородино Болградського району батьків учнів закликають долучитися до облаштування бомбосховища на території місцевої школи. З відповідною ініціативою в місцевій групі в Фейсбуці виступив мешканець Бородинської громади Олег Кричко, інформує ІА «Юг.Today».
За словами Олега, на минулому тижні класні керівники розіслали зразки заяв на очне або дистанційне навчання, які вже сьогодні необхідно здати.
Мешканець Бородино у своєму зверненні просить батьків під час написання заяви звернути увагу на те, що у них вдома бомбосховища теж немає, а в багатьох будинках і підвали відсутні. Тому на момент повітряної тривоги діти в оселях загалом самі, а сповіщення в селищі немає, тому вчитель їм допомогти не зможе. Окрім того, Олег нагадав батькам про доволі невисокий рівень знань дітей за минулий рік, тому що учні довгий час знаходилися на дистанційному навчанні.
«У Бородино в межах школи є величезна територія, на якій можна облаштувати бомбосховище. Батькам варто звернутися по допомогу до директора закладу освіти та голови громади. Будівництво захисної споруди не варте мільйона. Потрібне бажання, техніка, трохи грошей та добровольці з лопатами. Чекаю на ваше розуміння та підтримку в цьому доброму починанні», – наголосив в своєму зверненні Олег Кричко.
Слід зазначити, що керівники закладів освіти ще у червні отримали рекомендації щодо організації укриття в об’єктах цивільного захисту персоналу та дітей (учнів, студентів) закладів освіти.
Рекомендації розроблені Державною службою України з надзвичайних ситуацій з метою приведення фонду захисних споруд у готовність до використання.
Відповідно до документа, укриття мають розміщуватись у підвальному або цокольному поверхах, а за умови наявності огороджувальних будівельних конструкцій – на першому поверсі будівлі.
Вони повинні бути забезпечені електроживленням, штучним освітленням, системами водопроводу та каналізації, мати примусову або природну вентиляцію. За відсутності в об’єктах будівництва водопостачання і каналізації вони повинні мати окремі приміщення для встановлення виносних баків для нечистот.
Укриття мають бути забезпечені не менше ніж двома евакуаційними виходами, один з яких може бути аварійним. У разі планування укриття у споруді подвійного призначення або найпростішому укритті місткістю менше 50 осіб у ньому допускається наявність одного евакуаційного виходу.
Через приміщення, призначені для перебування дітей, не мають проходити водопровідні та каналізаційні магістралі.
Приміщення повинні мати рівну підлогу, придатну для встановлення лав, нар, інших місць для сидіння та лежання.
Висота приміщень має становити не менше 2 м, допускається не менше 1,8 м, якщо це було передбачено проектною документацією.
Місткість споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів обраховується з розрахунку: 0,6 кв. м площі основних приміщень на одну особу.
Обладнання найпростіших укриттів має забезпечувати можливість безперервного перебування в них людей впродовж не менше 48 годин.
З цією метою найпростіші укриття забезпечуються місцями для сидіння або лежання, ємностями з питною водою, контейнерами для зберігання продуктів харчування, резервним штучним освітленням, первинними засобами пожежогасіння, засобами надання медичної допомоги, засобами зв’язку і оповіщення, шанцевим інструментом.
Також заклади освіти зможуть використовувати в якості укриттів приміщення інших суб’єктів господарювання. Такі захисні споруди мають знаходитись у безпосередній близькості на відстані до 100 м від закладу освіти.
Ці рекомендації мають використовуватись під час організації та підготовки укриттів, у тому числі, найпростіших, до початку нового навчального року.
І тепер, звичайно, виникає питання, чи зможуть батьки учнів Бородинської школи фінансово та й фізично «потягнути» облаштування бомбосховища без вливання коштів із місцевого бюджету.
Нагадаємо, що, наприклад, в Татарбунарській громаді вчителі власноруч проводять ремонт укриттів освітніх закладів. Також, як вже повідомляла інформаційна агенція «Юг.Today», в Одеській області, зокрема на Ізмаїльщині, розглядають декілька форматів навчання дітей.
Окрім того, зараз українці просять президента заборонити очне навчання у школах до закінчення військового стану. Відповідна електронна петиція до Володимира Зеленського про заборону очного навчання у всіх закладах до закінчення військових дій набрала необхідні для розгляду 25 тисяч голосів.
Підготувала Інна ДЕРМЕНЖІ
Одеса : yug.today