В Одесі у День Незалежності України охоронець вимагав від відвідувача «разгаварівать на рускам»
Про конфлікт, що стався в святковий день, розповів у мережі ветеран війни, діючий військовослужбовець, учасник гурту «Друже Музико» Роман Стеблівський.
23 серпня у лідера гурту, патріота, волонтера, педагога одного з ліцеїв Одеси, який має звання «Вчитель року», Максима Трубнікова народилася донечка Яринка. Наступного дня, саме на свято, щасливий батько зі старшою донечкою Квітославою прийшли провідати матусю Яринки та саму Яринку. Але оскільки за правилами пологовий не можна відвідувати дітям до 16 років, тато з донечкою вирішили зателефонувати мамі, щоб вона показала Яринку у віконечко.
Визначивши приблизно, де знаходиться потрібне вікно, батько з донькою пройшли через розчахнуті ворота двору та пішли в потрібному напрямку. Далі, за словами чоловіка, до них підскочив охоронець, який почав кричати, вимагаючи щоб Максим забирався геть за ворота. Вже потім з’ясувалось, що на воротах, які були відчинені навстіж, висіла табличка про заборону входу. При цьому у двір заїжджав транспорт та без перешкод заходили люди.
Максим спробував пояснити, чому він зайшов у двір. Але почувши відповідь українською мовою, охоронець почав обурюватись з цього і кричати, використовуючи розповсюджені вислови: «панаєхалі», «нє панімаю», «Адєса всєгда разгаварівала на рускам» .
У свою чергу Максим дозволив собі теж виказати свою думку з приводу того, що йому, корінному жителю Одеси, вказують якою мовою розмовляти в своєму місті та в своїй країні. На це охоронець відповів кулаками.
Напад на Максима в присутності його трирічної дитини зафіксували камери спостереження. Свідками сцени також стали деякі співробітники закладу.
Потерпілий звернувся до поліції.
Вже за кілька годин після публікації посту Романа адміністрація Пологового будинку №7, де стався інцидент, повідомила , що співробітника, який не дотримався на робочому місці Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», звільнено.
У коментарях до публікації користувачі відмічають, що такого покарання не достатньо як з юридичної, так і з моральної точки зору. І вимагають крім притягнення охоронця до відповідальності як мінімум за двома статтями Кримінального кодексу України, змусити його публічно вибачитись за скоєне.
Діана ГЕРГІНОВА
Одеса : yug.today