В Одесі назріває новий скандал за участю родини одного з чиновників
Чи може зараз культура в Україні бути осторонь політики? Зрозуміло що ні. І на щастя більшість вітчизняних митців, розуміючі це, з перших днів та навіть годин війни відмовились від будь-якого спілкування зі своїми колегами з рф.
Трохи відійшовши від теми, зауважимо, що так само вчинили і спортсмени, і науковці, і представники багатьох інших сфер, чия діяльність припускає співпрацю з представниками інших країн. Більш того, багато міжнародних організацій почали позбавлятися від росіян у своїх лавах, забороняти їм виступи на своїх екранах, аренах та наукових майданчиках.
В такій ситуації тим більш прикро, що в самій Україні досі лишаються люди, які, прикриваючись так званим позаполітичним статусом, продовжують співпрацювати з представниками країни-агресора та приймати участь у заходах на її території.
Саме про таких служителів мистецтва, які виявились здатними встромити ножа в спину своїм колегам та співгромадянам, розповіли вчора представники Одеського відділення Національної спілки кінематографістів України.
«Наче грім серед ясного неба прозвучало сьогодні, 28 серпня 2022 року, здавалося б, рутинне повідомлення руZької преси про те, що в так званому «міжнародному кінофестивалі» на москві, та ще й під керівництвом сумнозвісного покидька нікіти михалкова, та ще й у спеціальній програмі «РуZZкий след» (?!!) бере участь фільм «Кроткая», створений у якомусь невідомому приватному закладі кількома мешканцями Одеси. А до того ж, одним з тих, чиє прізвище тричі згадується у титрах цієї стрічки (соавтор фільму, оператор та актор-виконавець) – виявився… Сергій Колбінєв, який входить до складу членів Національної спілки кінематографістів України», – написали обурені колеги.
Що являє собою фільм, який його авторам чомусь знадобилось презентувати саме в рф, невідомо. Адже про існування стрічки до вчорашнього дня не знали а ні глядачі, а ні фахівці. Та одеські кінематографісти зазначають, що навіть їхні провідні російські колеги у більшості своїй проігнорували запрошення «акредитуватися на цій ганебній тусовці».
Тож глибоко обурені зрадницькою поведінкою пана Сергія Колбінєва члени спілки виступили з заявою, в якій категорично наполягають на неможливості перебувати з ним, як мінімум, в єдиному творчому середовищі.
«Правління Одеського відділення НСКУ вважає категорично неприпустимим подальше членство цієї людини у лавах Національної спілки кінематографістів України і висловлює впевненість в тому, що Секретаріат Правління НСКУ підтримає дану заяву», – висловили свою позицію митці.
За інформацією агентства РБК-Україна, фільм зняла режисер Наталія Князєва. Це екранізація повісті російського письменника Федора Достоєвського.
Картина знімалася багато років – з 2010 по 2022 рік. За правилами російського конкурсу, подати заявку на участь можна було з 13 грудня 2021 року до 18 лютого 2022 року.
Наталія Князєва – засновник і художній керівник Одеського театру «Тур де Форс». Раніше була актрисою і на її рахунку всього 8 робіт – в основному в епізодах. За відгуками вона працювала постановником невеликих п’єс в аматорському театрі зі студентами. Фільм «Кротка» – її перша робота в якості режисера.
Князєва народилася і виросла в росії, закінчила інститут культури в Хабаровську, грала там в театрі. А в середині 80-х переїхала жити до Одеси.
Разом з Князєвою та Колбінєвим над фільмом працювали композитор Стас Михайленко і продюсер Наталія Колбінєва. Сценаристом вказана Наталія Волконська, але в біографії Князєвої сказано, що це її власне прізвище, дівоче.
Стас Михайленко вже відреагував на скандал і повідомив, що працював з театром Князєвої майже 12 років тому. І зараз не має ніякого до нього відношення.
«Років 12 тому я співпрацював з театром «Тур де Форс» як композитор. Ще тоді цей театр почав знімати фільм «Кротка» за твором Достоєвського, де повинна була бути моя музика. Фільму я так і не побачив і вже забув і думати про це. І раптово саме цей фільм з’являється в програмі цього недофестивалю зараз. Це просто обурливо!», – висловився композитор.
Як повідомляє інформаційне агентство УНІАН, в фільмі приймали участь актори: Сергій Марков, Любов Агріст, Тетяна Зенкова, Сергій Колбіньов, Андрій Волков та Костянтин Писарєв. Також серед акторів – Вікторія Вугельман та Давид Вугельман – дружина та син віце-мера Одеси Павла Вугельмана.
В Tour de Force зазначили, що борються за освіту дітей та збереження великої класичної культуру «на Україні», повідомило Суспільне.
«Ми доводимо, що на Україні Велика класична культура жива, і ми не дамо її вбити посібникам Диявола, які прагнуть душ наших дітей, які позбавляють їхньої освіти та можливості стати людьми, які шанують Закон Божий».
Висновки, як то кажуть, робить самі. Але чи важливіша якась «класична культура» за життя людей, яких виховані цією культурою загарбники вбивають у боротьбі за примарні ідеали? І чи не час все ж таки відмовитися від такої «просвітницькою діяльності» на користь справжніх цінностей, тих самих, що містяться у тому ж таки Законі Божому? А для тих, кому пізнання великої «класичної культури» заважають охоплювати одразу великий масив інформації, уточнюємо – зупиниться для початку на шостій, восьмій та десятій заповідях.
Діана ГЕРГІНОВА
Одеса : yug.today