Чоловік та брат голови “Слуги народу” після повномасштабного нападу росії на Україну незадекларовано вивезли в Польщу 1,3 млн доларів, ікони та шуби – Сеяр Куршутов
9 березня, коли Київ перебував в напівоблозі російських окупаційних військ, Олександр Шуляк та Олексій Заремба – чоловік та брат голови “Слуги народу” Олени Шуляк (на фото) – незадекларовано вивезли до Польщі 1,3 млн доларів, колекцію ікон, шуби та годинники. Також стало відомо, що Олександр Шуляк може бути пов’язаний бізнес-інтересами з Віктором Колобовим – міністром фінансів в останньому уряді Миколи Азарова.
Про це KВ стало відомо з допису на Facebook-сторінці бізнесмена Сеяра Куршутова, якого в деяких ЗМІ пов’язують з контрабандними схемами на митниці, а також допису на Facebook-сторінці київського журналіста та блогера Володимира Бондаренка.
Підписуйтесь на “КиївВладу”
За інформацією Сеяра Куршутова, 9 березня ц.р. о 23:46 в пункті пропуску “Краковець” на автомобілі Toyota Land Cruiser з номерами AA8853XK державний кордон перетнули Олександр Шуляк та Олексій Заремба – чоловік та брат голови партії “Слуга народу”, заступниці голови парламентської фракції монобільшості й заступниці комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олени Шуляк.
За словами Куршутова, Шуляк та Зарембо нічого не задекдарували на українській митниці, але на польській митниці вони задекларували 1,3 млн доларів, п’ять годинників, колекцію ікон та три шуби.
“Тепер до 88 народних депутатів, які, здригаючись, чекають на публікацію своїх закордонних паспортів, додадуться декілька десятків парламентарів та чиновників, які скоро прочитають про вивезені ними до Польщі мільйони”, – написав бізнесмен.
Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм Подписаться
В коментарях під постом ексспікер ВР Дмитро Разумков запитав, чи повернулись родичі лидера “Слуги народу” до України. На шо Сеяр Куршутов відповів, що планує розповісти про це окремо.
Одночасно київській журналіст та блогер Володимир Бондаренко зазначив, що Олександр Шуляк досі може працювати на Віктора Колобова – міністра фінансів в уряді Миколи Азарова.
“Він (Олександр Шуляк, – KВ) керує ТОВ “Енжіай Груп”, яким володіє Рогач Вікторія Леонідівна. За Януковича ТОВ “Енжіай Груп” заволоділо майновим комплексом в Києві на вул. Фрунзе, 25-27 (зараз Кирилівська вулиця, – КВ), де тоді ж оперативно було збудовано бізнес-центр та штаб-квартиру банка “¾” (це будівлі, що стоять встик до штаб-квартири телекомпанії “1+1”). Банк “¾” контролює Юрій Колобов (міністра фінансів в останньому уряді Миколи Азарова, – КВ). Членом спостережної ради банку “¾” був Рогач Федір Іванович, дружиною якого є Рогач Вікторія Леонідівна, яка володіє ТОВ “Енжіай Груп”, яким керує Шуляк Олександр Олександрович”, – написав журналіст.
Він також нагадав про законопроєкт №5091, який активно просувала Олена Шуляк і який вже проголосовано парламентом. Залишився тільки підпис Президента Володимира Зеленського.
“Суть [законопроєкта] проста – якщо забудовник почав будувати та продавати житло, жоден суд не зможе його зупинити”, – пояснив Володимир Бондаренко.
Читайте: “Спеціальне майнове право”: законопроєкт 5091 не захищає права інвесторів та посилює корупцію для забудовників
“У зв’язку з тим що чоловік Шуляк керує бізнесом Рогач Вікторії Леонідівни, цей закон заграв новими фарбами… Рогач володіє фірмами, які прославились скандальними забудовами в Києві”, – написав журналіст та перерахував ці фірми:
-
ПП “Конвалія Нерухомість” – скандальна забудова на Хорива, 2, знищення пам’ятника архітектури;
-
ТОВ “Едванс” – земельна ділянка на вул. Верхній Вал, 10 (між Замковою горою та Житнім ринком);
-
ТОВ “Дніпроплаза” – земельна ділянка на вул. Панаса Мирного, 22;
-
ТОВ “Агросервіс” – нежитлова будівля на вул. Петра Сагайдачного, 33-Г;
-
ТОВ “Срібні хвилі” – дві земельні ділянки на “Золотому острові” в Козині з купою судів;
-
10% в ПрАТ “ІТТ-Плаза” – забудівля на вул. Фізкультури, 23-30, вул. Короленківській, 16-20, 22 та пров. Фізкультури, 5.
“У зв’язку з цим виникло питання: чи не було при лобіюванні закону (№5091, – KВВ) у Шуляк якихось корисливих умислів, аби забовольнити роботодоавця чоловіка?”, – поставив запитання Володимир Бондаренко.
Крім того, на початку серпня Володимир Бондаренко нагадав, що Олена Шуляк є співвласницею ТОВ “Кріейтор”, яке володіє нежитловим будинком на вул. Сковороди 21/16 (наразі тут знаходиться офісний центр, – KВ). “Це будинок Подільського МРЕО ДАІ, яке люди в погонах вкрали та продали руссо-мільярдеру Едураду Шифріну, у якого Олена Шуляк працювала в якості бухгалтера-аудитора”, – написав журналіст.
ТОВ “Кріейтор” належать 0,43 га на старому Подолі (кадастровий номер 8000000000:85:353:0002, цільове призначення якого “для будівництва … адміністративно-готельного комплексу. І, на думку Володимира Бондаренка, якщо закон №5091 набуде чинної сили, це “дозволить Шуляк спокійно збудувати ЖК попри цільове призначення землі та інші бюрократичні перепони”.
Буквально на днях KВ писала, що Олена Шуляк за допомогою деяких однопартійців саботує прийняття урядового законопроєкту №7476, який автоматично позбавляє мандатів народних депутатів всіх рівнів, обраних від заборонених судом партій – “ОПЗЖ”, Шарія тощо. КВ також поставило запитання про ймовірні зв’язки Олени Шуляк з Дмитром Ісаєнком – нардепом від “ОПЗЖ”, секретарем комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, а також віце-президентом Конфедерації будівельників України.
Читайте: Чому в ВР та місцевих радах досі сидять депутати від “ОПЗЖ”? Треба запитати у очільника “Слуги народу”
Фото: Facebook Олени Шуляк
КиївВлада
Новини київщини : kievvlast.com.ua