На Одещині чорноморське узбережжя знову стало могилою для п’ятьох дельфінів


na odeshhini chornomorske uzberezhzhja znovu stalo mogiloju dlja pjatoh delfiniv 20c156c

На Одещині до узбережжя Чорного моря після кількатижневого затишшя вчергове прибило мертвих дельфінів. На днях екологи в межах Національного природного парку «Тузлівські лимани» знову знайшли п’ятьох загиблих тварин (дві білобочки та три азовки) на піщаному пересипу та в морі. Про цю трагедію на своїй сторінці в «Фейсбуці» розповів одеський еколог Іван Русєв, передає інформаційна агенція  «Юг. Today».

За словами вченого, його колеги, що знаходяться на узбережжі подалі на північ Чорного моря, дали інформацію про ще трьох мертвих дельфінів – білобочок, які ймовірно загинули о третій декаді липня.

Іван Русєв зазначає, що корабельне угруповання чорноморського флоту рашистів в кінці липня посилювалося ще одним підводним човном, носієм крилатих ракет. Рашисти продовжували тримати блокаду північно-західної частини Чорного моря. Також в готовності перебували два великих десантних кораблі.

Раніше військові повідомили, що угруповання різнорідних сил чорноморського флоту рашистів, тримаючись на безпечній відстані від одеського узбережжя, відпрацьовувало навчання з бойової стійкості в умовах застосування проти нього протикорабельних ракет та авіації.

Як вже пояснював еколог, внаслідок використання гідролокааторів (сонарів) створюються потужні звуки, які негативно впливають на здоров`я тварин: дельфіни потрапляють у зону опромінення навігаційних приладів суден, що виводить з ладу їх органи навігації та ехолокації, вони отримують потужну акустичну травму.

Таке шалене навантаження чорноморського середовища гідролокаторами привело до чергової загибелі дельфінів. До того слід додати той факт, що море викидає на берег лише біля п’яти відсотків загиблих тварин. Решта 95% просто іде на дно моря, тому екологи не можуть їх зареєструвати.

«Вони не доступні для виявлення та підрахунку з берега, тому ми вважаємо, що за часи війни російських варварів проти України вже загинуло десятки тисяч дельфінів», – зазначив Іван Русєв.

Варто також нагадати, що саме військові дії примушують дельфінів мігрувати із північної частини Чорного моря на південь, де вони гинуть або в сітках рибалок, або від ослаблення внаслідок акустичних ударів. Про масову загибель тварин вже повідомляв Турецький фонд морських досліджень та болгарський еколог Атанас Русєв. Про загрозу вимирання популяції дельфінів в інтерв’ю інформагентству «Юг.Today» розповідав також провідний науковий співробітник НАН України Олег Врубель.

Підготувала Інна ДЕРМЕНЖІ

Одеса : yug.today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *