Очільник Кілійської громади розповів, що спонукало міську раду підвищити тарифи на воду
Як вже повідомляла інформаційна агенція «Юг.Today», від сьогодні в Кілійській громаді Ізмаїльського району суттєво зросли тарифи на воду. Деяких кілійців обурило зростання цін на питну воду під час воєнного стану. На їх думку, вартість питної води в Кілії занадто висока, враховуючи те, що місто розташоване біля Дунаю. Тому містяни вимагали пояснень у голови громади В’ячеслава Чернявського.
Ввечері очільник громади вийшов у прямий ефір, де детально розповів передумови корегування тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення.
За словами В’ячеслава Вікторовича, ні міська рада, ні комунальне підприємство «Світло» не відноситься до формування тарифів на воду халатно. Останній раз вони затверджувалися в квітні 2021 року при ціні на електроенергію 2,7 грн за один кіловат і мінімальній заробітній платі в шість тисяч гривень.
Цьогоріч вартість послуг централізованого водопостачання та водовідведення була перерахована, не дивлячись на воєнний стан. Однак бралися до уваги лише ті показники, що підвищувалися до 1 січня 2022 року.
«На жаль, основну частину, за рахунок чого відбулося здорожчання собівартості кубу води, становлять витрати на електроенергію, за яку перед початком нового року доводилося сплачувати від 5,2 грн до 6,2 грн за один кіловат для юридичних осіб», – зазначив очільник громади.
Варто нагадати, що в соціальних мережах було багато нарікань на ефективність роботи самого комунального підприємства «Світло». В’ячеслав Чернявський запевнив, що співробітники КП проводять всі необхідні ремонтні роботи у водогонах.
«Ми проводили максимальну оптимізацію на підприємстві. Уже доскорочувалися до того, що немає кого вже скорочувати на КП. Окрім того, водопровідна система знаходиться у дуже занедбаному стані. Щодня аварійна бригада працює на території міста, усуваючи проблеми на ділянках, але фізично працівники за один день не можуть охопить всі звернення від споживачів», – зізнається голова ТГ.
В’ячеслав Чернявський пояснив, що тариф на воду, затверджений виконавчим комітетом 17 серпня, для мешканців Кілії став не таким контрастним, як для жителів сіл. Так, в місті діючий тариф на центральне водопостачання зараз складає 29,38 грн за один куб води, а раніше був 24,38 грн. За послугу централізованого водовідведення тепер треба сплачувати 27,3 грн за один кубічний метр стічних вод (минулий тариф – 22,3 грн). Таким чином, тариф на воду та на каналізацію збільшився на п’ять гривень.
Складніша ситуація склалася в селах Кілійщини, тому що там вода для населення закуповується у місцевого управління водного господарства. На жаль, там ціна сформувалася теж дуже висока. Наприклад, минулоріч один куб води коштував чотирнадцять гривень, а сьогодні – вже двадцять гривень. Зокрема, у селі Шевченкове внаслідок такої різниці в закупівельній ціні, що не відображалася в попередньому тарифі на воду комунального підприємства «Світло», виникла заборгованість перед водним господарством у розмірі двох мільйонів гривень.
Голова громади додав, що питна вода, незважаючи на сумніви деяких кілійців, в усіх населених пунктах відповідає санітарним нормам. Бо на відповідність нормам якості питної води проводяться лабораторні дослідження, про які не попереджають ні міську раду, ні комунальне підприємство. Якщо у воді виявляють певні негативні показники, про це відразу інформують керівництво громади та КП, медичні установи, аби сповістити громадян про певну небезпеку.
«Були поломки на фільтруючій станції, які вже усунуті. Наразі вже завершилися ремонтні роботи на чотирьох очисних басейнах, тому що вони вже застарілі. Також на КП «Світло» з місцевого бюджету були виділені додаткові кошти для закупівлі кварцового піску, аби збільшити фільтруючий елемент на насосній станції. Тому ще раз підкреслю: питна вода в громаді придатна для споживання», – деталізував очільник ТГ.
Інна ДЕРМЕНЖІ
Одеса : yug.today