У Національному парку «Тузлівські лимани» масово гинуть птахи
Протягом двох днів надходила інформація від місцевих мешканців та природоохоронника, що на лиманах Бурнас та Солоний на території Національний природний парк “Тузлівські лимани”, є багато загиблих птахів.
Про це повідомив начальник наукового відділу, доктор екології Національного природного парку «Тузлівські лимани» Іван Русєв, передає інформагенція «Юг.Today».
Вчора, 13 вересня, комісія нацпарку спільно з ветеринарами провела обстеження території, в результаті якого було встановлено, що на мілководдях лиманів Солоний та Бурнас дійсно є загиблі птахи. Але детальне обстеження території та акваторій показало, що загиблі птахи є тільки в зоні цих двох лиманів, неподалік від потужної ЛЕП. На інших територіях чи акваторіях лиманів загиблих птахів знайдено не було.
Як повідомляє еколог, кількість нарахованих загиблих птахів або їх залишків сягала біля 300 одиниць. Серед них було виявлено п’ять червонокнижних тонкодзьобих мартинів, решта – звичайні мартини, серед яких було 10% молодих. Інші види птахів не були виявлені загиблими. Іван Русєв зазначив, що багатьох павших птахів підбирають хижі тварини, тобто у нацпарку могли виявити не всіх загиблих птахів.
Ветеринарами відібрано проби на дослідження. Іван Русєв зазначає, що є чотири версії загибелі птахів – епізоотія інфекційної хвороби, хімічна отрута на фермерських полях, де мартини іноді харчуються, зіткнення з потужною ЛЕП, хоча явних зовнішних ознаків ураження струмом не виявлено. Ще одна версія – хімічне забруднення акваторії лиману Бурнас важкими металами та іншими побічними хімічними сполуками, включаючи ракетне пальне, як наслідки ворожого бомбардування зони лиману Бурнас, особливо на початку війни.
Після завершення досліджень адміністрація нацпарку обіцяє обов’язково проінформувати про результати.
Одеса : yug.today