Мешканцям Одещини рекомендують щепитися одразу двома вакцинами


meshkancjam odeshhini rekomendujut shhepitisja odrazu dvoma vakcinami 494d8a3

На теперішній час в Одеській області, як і в усій Україні, триває чергова хвиля підйому захворюваності на COVID-19, яка розпочалась у вересні. Це осіння хвиля, що є базовою і триватиме до весни. Про це повідомив головний державний санітарний лікар Одеської області Віталій Гончаров, передає інформаційне агентство «Юг.Today» з посиланням на ДУ «Одеський обласний центр контролю та профiлактики хвороб МОЗ України».

За словами Віталія Гончарова, така сезонність зрозуміла, бо коронавірусна хвороба відноситься до гострих респіраторних вірусних інфекцій, яким притаманне осінньо-зимове зростання.

Якщо потижнева захворюваність у вересні становила 700 випадків, то вже у жовтні цей показник склав в середньому до півтори тисячі, тобто зріс більш як у 2 рази.

Зріс і рівень госпіталізації хворих – середньодобова госпіталізація за два останніх тижні склала 41 випадок проти 29 на попередніх тижнях. Однак, необхідно відмітити, що рівень її значно менший, що пов’язано з особливостями штаму Омікрон, який тепер циркулює. Омікрон відрізняється коротким інкубаційнним періодом (2-5 днів) та незначно вираженими респіраторними проявами.

«Хочу зауважити, що тяжкий перебіг захворювання спостерігається серед осіб похилого віку із загостренням хронічних хвороб. Подальша інтенсивність росту захворюваності буде залежати від багатьох факторів, таких як кількість внутрішньо переміщених осіб, їх вакцинальний статус, відсоток вакцинованих мешканців області, особливо серед груп ризику, і найголовніше – штаму вірусу, який циркулюватиме, та його особливостей», – повідомив фахівець.

Також лікар повідомив, що наразі вірусологічна лабораторія ЦКПХ забезпечена тест-системами та витратними матеріалами для проведення досліджень методом ПЛР-діагностики. Тестування для хворих безкоштовні і результат надається на протязі доби.

Крім того, в області продовжують функціонувати ще 3 державних лабораторії та лабораторії приватного сектору.

Що ж стосується обмежувальних протиепідемічних заходів, то у зв’язку з веденням воєнного стану в Україні були внесені суттєві зміни у Постанову Кабінету міністрів №372, яка регламентує ці заходи. Так, на період воєнного стану не встановлюються рівні епідемічної небезпеки (зелений, жовтий, помаранчевий, червоний). Проте фізичним особам і суб’єктам господарювання рекомендується дотримуватися протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання поширенню COVID-19, та отримання повного курсу вакцинації. Тобто всі обмежувальні заходи носять рекомендаційний характер.

«Хочу зауважити, що інтенсивність росту захворюваності буде залежати від свідомості населення та виконання простих профілактичних заходів. Це масковий режим, дотримання соціальної дистанції, використання антисептиків, своєчасне звернення за медичною допомогою та дотримання самоізоляції. Найголовніше – це вакцинація. Вакцини є вдосталь та різних виробників, мережа щеплювальних кабінетів не обмежена», –  додав Віталій Гончаров.

До вищесказаного лікар додав, що наразі розпочався епідемічний сезон з грипу та ГРВІ і в ситуації, коли можливі відключення опалення та енергопостачання, є великі ризики виникнення цих інфекцій через переохолодження. Тому він рекомендує щеплюватись також проти грипу. Постачання протигрипозних вакцин в Україну, які рекомендовані ВООЗ на поточний епідсезон, планується наприкінці жовтня.

Діана ГЕРГІНОВА

Одеса : yug.today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *