Український рітейл втратив до 30% продажів під час Чорної п’ятниці через атаки росії

Український рітейл втратив до 30% продажів під час Чорної п’ятниці через атаки росії

Українські е-комерс та ритейл недоотримали приблизно 25-30% виторгу через атаки росії та вимушені блекаути. Коли у мирний час завдяки Чорній п’ятниці рітейлингові компанії отримають найвищі продажі, цього року ситуація змінилась через те, що потенційні покупці залишились без інтернету та зв’язку. 

Про це KВ стало відомо з прес-релізу ГК “Алло”.

Підписуйтесь на “КиївВладу” 

“‎За нашою оцінкою, українські е-комерс та ритейл недоотримали приблизно 25-30% виторгу через атаки росії та вимушені блекаути. Це було спричинено недоотриманням онлайн-трафіку (до 30% по ринку) та офлайн-трафіку (до 20%). Такого удару по українському бізнесу не було навіть під час локдауна. Коли в клієнтів немає електроенергії та зв’язку, шопінг відкладається із зрозумілих причин. Тож ми в АЛЛО продовжуємо збільшувати кількість магазинів, обладнаних зарядними станціями та генераторами”, – зазначив  голова ради директорів ГК “АЛЛО Дмитро Деревицький. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм Подписаться

Ситуацію яскраво демонструє порівняння з минулим роком — кількість чеків цьогоріч на 15%.

Середній чек в магазинах АЛЛО та на маркетплейсі поступово зростав впродовж останнього осіннього тижня та сягнув максимуму у неділю, 27 листопада – 4909 гривень. Середня вартість кошика впродовж тижня збільшилася лише на 6% у піковий момент порівняно з минулим роком та становила 3761 грн. У п’ятницю, 25 листопада, кількість чеків зросла найбільше – на 109% порівняно з попереднім тижнем.

І хоча загальні продажі впали, то попит на деякі товари суттєво зріс — на павербанки він зріс на 36%, це самий затребуваний товар цього року.

Через проблеми зі зв‘язком по всій Україні, найбільших втрат зазнав онлайн-магазин: втрати трафіку сягнули 30%. Також, через вимушену евакуацію багатьох українок, знизилась кількість покупців-жінок. Порівняно з минулим роком вона стала менше на 41% Активно цього року робили покупки 65% чоловіків та 35% жінок. Найбільшу активність проявили покупці у Київській, Дніпропетровській, Харківській, Львівській та Одеській областях.

Як раніше писала KВ, з середини й жовтня ринок нерухомості в Києві знов почав “просідати”. Причиною стали рашистські обстріли української інфраструктури, хоч ще у вересні експерти говорили про поступову стабілізацію цін. Шукачів квартир у столиці поменшало, і разом з попитом неминуче впала і вартість оренди.

Читайте: Нове падіння: в Києві через відключення електрики подешевшала оренда квартир

Фото: 24 канал 

КиївВлада

Анастасія Олійник

Новини київщини : kievvlast.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *