Митець, якому в Рені порадили продавати свої вироби на базарі, на замовлення ООН створюватиме скульптуру з російського танка


mitec jakomu v reni poradili prodavati svoyi virobi na bazari na zamovlennja oon stvorjuvatime skulpturu z rosijskogo tanka ffff0bc

Деталі від старої побутової техніки, велосипедів та автомобілів, металеві пластини та шматки дроту, зламані дитячі іграшки, пляшки від напоїв та інший мотлох, який зазвичай зберігається про всяк випадок в гаражі, – як ви гадаєте, чи можна все це використати, аби створити витвір мистецтва? Можливо ми вас здивуємо, але – так.

Не вірите? Тоді для початку ми маємо розповісти вам про такий напрямок у мистецтві, як стімпанк.

Стімпанк або паропанк, дизельпанк, теслапанк(відангл. Steampunk) – напрям наукової фантастики, що моделює цивілізацію, яка досконало освоїла механіку і технології парових машин. Сам термін є сумішшю англійських слів Steam «пар» і Punk «сміття».  Стімпанк акцентує увагу глядача на істинній людській природі, що керується низькими пристрастями хтивістю, гнівом, марнославством, жадібністю і заздрістю. Загальний стиль стимпанка часто виглядає цинічним (грубо-відвертим) і песимістичним (антиутопічним), проте, завдяки комічним можливостям ретростілістики і альтернативної історії, широко поширені і гумористичні, пародійні мотиви. Проте існує чимало творів з протилежного спрямованістю – романтика, драматизм високих почуттів, навіть елементи утопії.

Ось таким цікавим стилем і захопився кілька років тому киянин Пилип Семено-Ранчуков. Спочатку розглядав це тільки як захоплення, виготовляв скульптури у вільний від роботи час. Але рік тому отримав важку травму, через яку про роботу довелося забути.

Тому зараз для Пилипа його творчість «на дивані» – це і сенс життя, і заробіток, і можливість допомогти ЗСУ. А влаштував імпровізовану майстерню він у місті Рені, куди приїхав на запрошення друга.

Сам митець зізнається, що робить свої скульптури «з нічого».

«Щось з чогось зліпилося, і вийшла така скульптура», – розповідає Пилип про те, як він виготовляв підводний човен, взявши за основу бляшанку з-під пива.

Свої роботи майстер покриває акриловим лаком. Така обробка підкреслює структуру витвору і робить її стійкою до зовнішніх факторів. Тому скульптури можна встановлювати як у приміщенні, так і на вулиці. Ані дощ, ані високі чи, навпаки, низки температури їм не зашкодять.

За минулий рік художник неодноразово брав участь у різних виставках. І наразі його скульптури демонструються у Києві у торгово-виставковому центрі «Глобус».

Експозицію витворів, створених тут на півдні Одещини, Пилип мав намір створити і в Рені. Але ідея не знайшла відклику у керівництва громади. Пославшись на те, що в місті немає обладнаних приміщень, йому порадили виносити свої скульптури … на базар.

«Але ж це не помідори чи огірки. Це не те, що має продаватися на базарі», – каже митець.

Скульптури Пилип зараз продає на різних інтернет-майданчиках. Рохповідає, що поки він не має змоги нормально пересуватися, зосередився на невеликих витворах. Переважно це композиції заввишки біля двадцяти сантиметрів. Коли жив в Києві, виготовляв і набагато більші. До речі, замовляли їх покупці з країн Європи, де така ручна робота дуже цінується.

Частину свого заробітку Пилип перераховує на ЗСУ. Каже, ось зараз хлопцям дуже соляра потрібна. Тому й шукає можливість продати якомога більше, аби хоч так бути корисним своїй країні.

Спілкувалися ми з Пилипом у понеділок пообідді. А вже ввечері наш співрозмовник разом з фото, які ми попросили в якості ілюстрації, надіслав нам повідомлення, в якому поділився радісною новиною – його запрошують працювати над дуже цікавим проєктом.

«Робота кличе в столицю. Буду робити скульптуру для ООН. З розфігаченого російського танку. Скульптура поїде на виставку в Європу. Повномірна, з залишків», – написав скульптор та додав фото «матеріалу», з яким він буде працювати.

Їхати до столиці він буде вже цими днями. З того, що залишилися від жахливої зброї окупантів, за допомогою якої вони мали намір «захопити Київ за три дні», Пилип хоче зробити Архангела Гавриїла.

Тож ми слідкуватимемо за творчим процесом і обіцяємо розповісти, як просуватимуться справи, нашим читачам.

А Пилипу ми бажаємо подальших творчих успіхів та всесвітнього визнання його таланту. І звичайно міцного здоров’я та можливості творити у мирній Україні.

Діана ГЕРГІНОВА

Одеса : yug.today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *