Безпекова ситуація на Одещині станом на ранок 20 квітня
На Одещині ніч з 19 на 20 квітня пройшла відносно спокійно: без сигналів повітряної тривоги та, на щастя, без обстрілів. Проте для Одеської області через штормову погоду в Чорному морі зростає мінна небезпека. Також для регіону залишається актуальною загроза ракетних ударів, бо в морі присутні ворожі ракетоносії. Станом на 19 квітня тут чатували дев’ять кораблів рф, серед яких три носії крилатих ракет, загальний залп яких може складати до шістнадцяти «калібрів».
Про це сьогодні розповів речник Одеської обласної військової адміністрації Сергій Братчук, передає інформаційна агенція «Юг.Today».
Нагадаємо, що 19 квітня близько другої години ночі ворог атакував Одещину дронами-камікадзе типу «Shahed-131/136». Десять безпілотників знищено силами протиповітряної оборони. Два влучили в об’єкти рекреаційної інфраструктури, зруйновано дві будівлі. Постраждалих немає. Про наслідки «шахедної» атаки вчора в ефірі телеканалу “FREEДОМ” детальніше повідомила керівниця прес-центру Оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк.
«Випускали БпЛА з напрямку Азовського моря вздовж лінії Чорного моря для того, щоб їх було не так явно виявлено, невчасно виявлено, але все-таки на підльоті до регіону ми їх змогли виявити системами ППО і почати по них атаку», – підкреслила пані Наталія.
Наталія Гуменюк зазначила, що під час цієї атаки люди не постраждали завдяки тому, що їх там не було в момент удару.
«Ніхто не постраждав саме тому, що ми говоримо про недоцільність розгортання курортної діяльності в регіоні. Оскільки, як би не хотілося в усвідомленні того, що все-таки один рік повномасштабного вторгнення ми вже пережили й маємо якийсь досвід, і відродити курортну компоненту регіону поки що це ще рано. Оскільки узбережжя і вся курортна зона являють собою зараз зону небезпеки й оборони, зокрема. Таким чином ми знову і знову ставимо акцент на тому, що курортний сезон на цьому етапі – це все-таки не основний вид діяльності», – наголосила спікерка.
Водночас, уточнила вона, це може бути відкрито і розгорнуто в якомусь адаптованому вигляді на деяких ділянках.
«В основній своїй масі узбережжя все-таки являє собою лінію оборони, лінію небезпеки. І якщо проаналізувати ракетні удари торік якраз у цей період весняно-літній, вони більшою мірою припадали якраз на цю зону – узбережжя, місця відпочинку, готелі, бази відпочинку тощо», – констатує представниця ОК «Південь».
Окрім того, Наталія Гуменюк сьогодні в етері національного телемарафону зауважила, що на лівобережжі Дніпра російські загарбники займають вогневі позиції та гатять по тих напрямках, звідки Сили оборони України намагаються їх відтіснити.
«При цьому ворог продовжує застосовувати як авіацію для здійснення атак керованими авіаційними бомбами, так і безпілотні літальні апарати, призначені для розвідування місцевості та водночас завдавання ударів по скупченню людей, автівках та навіть по поодиноких громадянах, які пересуваються територією», – каже пані Наталія.
Вона додала, що внаслідок скидання ворогом розривних гранат з дронів за минулу добу зазнали поранень троє мирних мешканців Херсонщини.
«Противник не може досягти будь-яких успіхів через нашу результативну контрбатарейну роботу. Відтак він використовує БПЛА задля терору нашого мирного населення. Зокрема, це полягає і в тому, що росіяни намагаються атакувати навіть групи, які задіяні для розмінування місцевості та вичищення від снарядів сільськогосподарських угідь. Через це обстановка, пов’язана з розмінуванням, залишається на півдні дуже важкою», – пояснила Наталія Гуменюк.
За даними Генерального штабу Збройних Сил України, станом на шосту годину ранку На Запорізькому та Херсонському напрямках противник продовжує вести оборонні дії. В той же час протягом доби ворог обстріляв понад тридцять п’ять населених пунктів. Під рашистський вогонь потрапили Ольгівське, Малинівка, Оріхів, Новоданилівка та Новоандріївка Запорізької області, Дудчани, Качкарівка, Зміївка, Іванівка, Інженерне і Дніпровське Херсонської області та місто Херсон.
В підрозділах російського «добровольчого» формування «невський», які беруть участь в бойових діях на Донеччині, російські військовослужбовці мають низький рівень морально-психологічного стану. Встановлено, що основними чинниками цього є великі втрати в живій силі під час ведення бойових дій, несвоєчасне забезпечення окупантів боєприпасами, невизначеність з термінами поповнення особового складу підрозділів, що зазнали бойових втрат. Збільшується кількість бажаючих залишити свої підрозділи та вибути з районів ведення бойових дій до російської федерації.
В населеному пункті Ізюмівка в Криму близько чотирьохсот військовослужбовців строкової служби російських військ, що розквартировані на базі відпочинку «Долина Скіфів», плануються до переміщення на оборонні позиції в районі населеного пункту Володимирівка на окупованому півострові.
Авіація ЗСУ за добу завдала сім ударів по районах зосередження особового складу. Підрозділи ракетних військ і артилерії уразили два райони зосередження живої сили, озброєння та військової техніки та два склади боєприпасів противника.
Підготувала Інна ДЕРМЕНЖІ, фото – ілюстративне
Одеса : yug.today