Робити укриття – недоцільно: в Білгороді-Дністровському міська влада самоусунулась від організації очного навчання в школах
На початку квітня в Білгороді-Дністровському батьки учнів школи №5 направили колективне звернення до міської ради з проханням зробити всі необхідні роботи задля підготовки та відкриття закладу освіти для навчання дітей в очному форматі з першого вересня. Відповідь мера міста була доволі прогнозованою – витрачати на облаштування укриттів бюджеті кошти Віталій Граждан вважає недоцільним. З аналогічною проблемою зіштовхнулися учасники освітнього процесу в школах №7(11) та №4.
Про це вчора, 25 квітня, на своїй сторінці в Фейсбуці розповіла депутатка Білгород-Дністровської міської ради Оксана Соколенко, передає інформаційна агенція «Юг.Today».
Оксана Соколенко також оприлюднила відповідь міського голови, датовану 19 квітня, на колективне звернення стурбованих батьків учнів школи №5.
У документі Віталій Граждан повідомляє: «відповідно до акту оцінки об’єкта щодо можливості його використання в якості найпростішого укриття, встановлено, що приміщення ЗЗСО №5 не придатні для цих потреб».
«Оскільки за приписами Білгород-Дністровського районного управління ГУ ДСНС України в Одеській області є низка недоліків щодо протипожежної безпеки в школі № 5, які на даний момент усувати недоцільно,тому без будівлі укриттяЗЗСО не нададуть дозвіл на відкриття для навчання в очному форматі», – такий вердикт надав міський голова.
Таким чином, депутатка дійшла висновку, що навчання дітей для мера Білгорода-Дністровського на сьогодні – не в пріоритеті.
Нагадаємо, 24 квітня ініціативна група через соціальні мережі звернулась із закликом врятувати міську освіту, що адресований мерії, керівництву обласного департаменту освіти та науки, освітянським профспілкам різних рівнів тощо. Батьки багатьох школярів занепокоєні навчальним процесом своїх дітей. Бо ж станом на початок квітня в місті учні трьох шкіл навчаються очно, але у приміщеннях інших закладів освіти.
Окрім того, в січні депутатка Білгород-Дністровської міської ради, активістка Оксана Соколенко вже акцентувала увагу на тому, що в Аккермані в цьому навчальному році склалася доволі незрозуміла ситуація з організацією освітнього процесу для школярів у зимовий період. Учнів переміщували з однієї школи в інший заклад освіти, де батьків примушували наводити лад в тимчасових класних кімнатах. Більш того, у працюючих школах були організовані дві зміни для навчання дітей. Однак нікого не хвилювало питання, як учень буде добиратися зі школи додому ввечері.
Як інформувала ІА «Юг.Today», в школі №1 Білгорода-Дністровського виявили чималі порушення в організації безпечного освітнього процесу. На початку 2023 року працівники секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Тарас Кошевий та Яна Кузьміна здійснили перевірку школи з метою моніторингу додержання права на безпечне освітнє середовище в умовах воєнного стану. У закладі здобувають освіту 610 учнів (289 дітей – очно, 307 – дистанційно, 14 – за сімейною формою навчання). З 9 січня поточного року в школі освітній процес організовано за змішаною формою навчання шляхом поєднання очної з дистанційно.
Проте перевіряючі констатували, що тут немає запасів продуктів, не встановлена система сповіщення про повітряну тривогу. Школа не забезпечена резервним джерелом електроенергії. Більш того, в закладі освіти виявлені порушення вимог щодо інклюзивного життєвого простору з метою забезпечення доступності будівель і споруд.
Підготувала Інна ДЕРМЕНЖІ, на фото – міська школа №5
Одеса : yug.today