У центрі скандалу опинилася обласна клінічна лікарня на Буковині
Чернівецька обласна клінічна лікарня нещодавно опинилася у центрі скандалу. У порушеннях заклад запідозрило Міністерство охорони здоров’я. Відомство надіслало на адресу обласної ради та військової адміністрації листа, в якому йшлося про те, що лікарня придбала медикаменти «сумнівної клінічної доцільності» та не дотримується медичних стандартів. Тож аби розібратися в ситуації, і ОВА, і облрада створили робочі групи, які мали проінспектувати діяльність закладу.
Робоча група обласної ради перевірку вже завершила і порушень у лікарні не виявила.
Голова обласної ради Олексій Бойко прокоментував ситуацію, заявивши, що згідний із висновками комісії:
«Обласна лікарня першочергово і в повному обсязі придбала препарати, які включені до Національного переліку основних лікарських засобів. На залишки коштів, це 6 мільйонів гривень, а не 14, як стверджують у МОЗ, закупила медикаменти, що до цього переліку не входять, проте є у протоколах лікування МОЗ і внесені до Державного реєстру лікарських засобів України. Згідно з законодавством, за наявності фінансів заклади можуть закуповувати такі препарати, якщо у них є потреба. Я наполягаю на тому, що найперше потрібно дбати про здоров’я пацієнтів.
Тому навіть якщо у переліку немає певних препаратів, але вони сертифіковані МОЗ і можуть ефективно допомогти хворим, то лікар зобов’язаний їх призначати. Але тепер може виникнути ситуація, що медики просто не будуть цього робити через страх перевірок і різних санкцій. Адже хтось зобов’язує лікарів не закуповувати сертифіковані препарати, яких немає у Нацпереліку, але часто ці ліки потрібні людям.
Тобто лікар має прийти до пацієнта і сказати: «Вам може допомогти оцей засіб, але вибачте, я не можу його надати, бо його немає у Нацпереліку, лікарня його не закуповує. Хочете, йдіть купіть самі». То кому від цього легше? Препарати замовляє не генеральний директор закладу, а медики, котрі ведуть пацієнтів і добре знають історію хвороби кожного, та як на людину діють ті чи інші ліки. При цьому вони перш за все думають про здоров’я недужих. А якщо хвилюватимуться, що за кожну призначену пігулку їх звинуватять у зловживаннях та порушеннях, ситуація може дійти до абсурду.
Вважаю, якщо у когось є зауваження до роботи комунального підприємства, потрібно звернутися до правоохоронців. Якщо буде доведено, що є порушення, то винних притягнуть до відповідальності. Інакше лікарі можуть стати заручниками ситуації, коли заклад відмовиться від закупівлі сертифікованих ліків поза переліком, і це негативно вплине на якість надання послуг. Тож будемо звертатися до МОЗ з проханням розширити Національний перелік основних лікарських засобів», – коментує голова обласної ради.