Чому на Дунайських водоймах вже можна ловити раків, а на Дністровських це робити заборонено
Відповідно до Правил любительського рибальства, затверджених наказом Мінагрополітики №700 від 19 вересня 2022 року, період линьки та виношування ікри річковими раками є важливим етапом, під час якого їх вилов суворо забороняється.
Одеська область, маючи у своєму складі Дунайські та Дністровські водні басейни, є прикладом регіону, де терміни заборони на вилов раків можуть відрізнятися. Наукові установи враховують кліматичні умови, типи водойм і особливості кожного виду раків при формуванні рекомендацій.
Так, у Дунайських водоймах Одеської області період линьки річкових раків завершився 5 жовтня. Це означає, що любителі рибальства можуть поновити вилов раків, дотримуючись при цьому інших правил риболовлі.
Натомість у Дністровських водоймах цей період завершиться пізніше — 14 жовтня.
Фахівці просять рибалок звертати увагу на оголошення рибоохоронних служб та дотримуватись встановлених правил, аби підтримувати здоров’я водойм та зберігати їх багатства для майбутніх поколінь.
Підготувала Діана ГЕРГІНОВА
Одеса : yug.today
Поділитися
Посилання скопійовано. Тепер можна вставити його в Instagram.
Читайте також
Трамп прибув до Евіана на саміт G7
Міністр оборони Латвії передав Україні 14 бойових машин
Качка – про вступ України до ЄС: Відкриття наступних кластерів є питанням найближчого місяця
Загарбники вдарили по зоопарку в Харкові, постраждали тварини
На Дніпропетровщині за день через російські атаки пошкоджені два підприємства і дитсадок
