У жовтні Україна скоротила обсяги експорту та імпорту молочних продуктів – Асоціації виробників

У жовтні Україна скоротила обсяги експорту та імпорту молочних продуктів - Асоціації виробників У жовтні Україна скоротила обсяги експорту та імпорту молочних продуктів – Асоціації виробників 10.11.2024 10:17 Укрінформ У жовтні 2024 року обсяги експорту молочних продуктів скоротилися в умовах дефіциту молока-сировини в Україні та зниження цін на вершкове масло в Європейському Союзі.

Як передає Укрінформ, про це повідомили в Асоціації виробників молока із посиланням на аналітика Георгія Кухалейшвілі.

За попередніми даними Держстату, в жовтні 2024 року Україна експортувала 9,10 тис. т молочних продуктів на суму 25,40 млн дол. Натуральні обсяги експорту зменшилися на 5% проти вересня цього року, але зросли на 3% проти жовтня 2023 року.

За 10 місяців 2024 року було експортовано 101,64 тис. т молочних продуктів на 250,14 млн дол. В натуральних обсягах молочний експорт збільшився на 10%, а грошова виручка – на 13% до минулорічного періоду.

Зазначається, що головними експортними категоріями в жовтні в грошовому вимірі були масло вершкове і сири (по 24%), згущені молоко та вершки (21%) і казеїн та казеїнати (13%).

Кухалейшвілі зауважує, що в жовтні тривало скорочення експорту натуральних обсягів молочних продуктів з України через дефіцит молока-сировини та необхідність закривати потреби внутрішнього ринку, зокрема в вершковому маслі, імпорт якого істотно зріс.

На думку експерта, молочна галузь України переживає наслідки впливу сильної спеки влітку. Тоді молокопереробні підприємства скуповували все наявне молоко за високими цінами, але, ймовірно, не встигли повною мірою підготуватися до осінньо-зимового сезону продажу і виробити більше товарів для зовнішнього ринку.

Крім того, молочний експорт з України, ймовірно, стримувало різке зниження цін на вершкове масло в ЄС протягом жовтня. Цього місяця було закуплено значні партії новозеландського масла, яке коштувало дешевше, ніж продукція європейських виробників.

Тож у жовтні з України було експортовано 805 т вершкового масла (- 9% порівняно з вереснем 2024 року, але +39% проти жовтня торік). Грошова виручка за поставлений товар становила 6,09 млн дол. (+57% до жовтня 2023 року).

Натуральні обсяги експорту сирів за жовтень сягнули 1,41 млн т (+16% вересня цього року і +30% до жовтня 2023 року). Грошова виручка за експортований сир за місяць становила 6,17 млн дол.

Що ж до імпорту, то в жовтні в Україну ввезли з-за кордону 4,92 тис. т молочних продуктів (-3% до вересня цього року і -24% до жовтня 2023 року).

Читайте також: Світові ціни на продовольчі товари сягнули максимуму за останні півтора року

В асоціації зазначили, що за минулий місяць в Україну зросли поставки незгущених молока та вершків (+1%), молока та вершків згущених (+36%), вершкового масла (+52%), сирів (+3%) і казеїну та казеїнатів (+17%).

У жовтні зовнішньоторгове сальдо на ринку молокопродуктів було позитивним і становило 2,13 млн дол., підсумували в асоціації.

Як повідомлялось, в Україні за вересень 2024 року зросли ціни на низку молочних продуктів, зокрема на кефір, сметану, молоко, йогурти, сири та вершкове масло.

ukrinform

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *