У Відні провели українсько-албанський культурний вечір
У Відні провели українсько-албанський культурний вечір Фото 13.11.2024 07:22 Укрінформ У посольстві України в Австрії відбувся українсько-албанський культурний вечір «Міст під назвою культура», який відвідали посли, дипломати країни акредитації, представники МЗС Австрії, а також громад України й Албанії.
Як передає Укрінформ, про це посольство України в Республіці Австрія повідомило на своїй фейсбук-сторінці.
Захід був ініційований послом Албанії в Австрії Фате Велай та підтриманий ослом України в Республіці Австрія Василем Химинцем та організований обома посольствами для представлення культурних традицій України та Албанії як частини спільної європейської спадщини. Програма включала ознайомлення з літературною спадщиною двох країн.
Посол України Василь Химинець зачитав уривки з творів відомого албанського автора Ісмаїла Кадаре, а посол Албанії Фате Велай поділився творами українських авторів, зокрема класика Тараса Шевченка та сучасного письменника Андрія Куркова.
Спеціальним гостем став відомий український поет, військовослужбовець ЗСУ, журналіст, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка та речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін, який зачитав свою військову лірику. Також до події долучився австрійський автор албанського походження Вольфганг Вагнер.
«Мистецька частина вечора включала виставку сучасних картин українських художників, організована YOUkraine, а також роботи посла Албанії Фате Велай, що додали візуальної глибини та виразності події. На сам кінець відбувся музичний перформанс українського бандуриста Богдана Шутки та албанської скрипальки Ені Макелларі, який створив неповторну атмосферу єдності та солідарності», – поділилися у посольстві.
«Цей культурний вечір став яскравим прикладом співпраці між Україною та Албанією, які об’єднуються навколо спільних культурних і ціннісних засад», – наголосили в диппредставництві.
Нагадаємо, у Віденському університеті (Universität Wien) у зимовому семестрі 2024-25 запроваджено новий міждисциплінарний курс з українознавства, метою якого є поширення знань про історію України, її культурно-соціальні аспекти й економічний розвиток.
Фото: посольство України в Республіці Австрія / Фейсбук
ukrinform