“Вас заміновано!” Як карають за хибну тривогу?
У Чернівецькій області за майже три роки до суду скерували вісім проваджень щодо неправдивих повідомлень про замінування. З них у 2022 та 2023 роках розглянули по одному провадженню, за 2024 рік – шість проваджень. Про це повідомляє Суспільне.
Цьогоріч жителю Слов’янська Донецької області, який повідомив про нібито замінування ТЦК, призначили позбавлення волі чотири роки, але звільнили від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком один рік.
Також у 2024 році винесли вирок учню 11 класу Грозинецького ліцею з села Бочківці. Він надіслав на електронну пошту спеціалізованої школи у Києві повідомлення: “Я замінував школу” та додав свій номер телефону та матері, а також адресу проживання.
“Повідомлення призвело до безпідставного відволікання представників рятувальних служб, швидкої медичної допомоги та поліції для перевірки вказаного повідомлення, а також до порушення нормального функціонування закладу освіти”, – йдеться у вироку.
У приміщенні школи вибухонебезпечних предметів не виявили. У суді хлопець визнав провину. Його звільнили від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком один рік.
Ще у 2024 році засудили чоловіка, який напідпитку, щоб відволікти працівників нацполіції, зателефонував на лінію «101» та повідомив про підготовку вибуху на вулиці Руданського. У суді чоловік визнав провину. Його звільнили від відбування покарання з випробуванням строком в один рік.
У цьому ж році засудили чоловіка, який в стані алкогольного сп’яніння повідомив про нібито замінування та підготовку вибуху будівлі районного управління нацполіції області на вулиці Руській, 183. Зробив це, бо був ображеним на дії працівників поліції, які складали на нього протоколи про адміністративні правопорушення. Він повідомив, що заклав 100 гранат, проте їх не виявили.
“Обвинувачений у суді дав показання, що ніколи таке раніше не вчиняв, не мав відношення до гранат та навіть не знає, як вони виглядають, він не мав наміру позбавляти життя працівників поліції, він хотів пожартувати, але якщо б він був тверезий, то ніколи цього б не вчинив. У вчиненому щиро розкаюється, – йдеться у провадженні.
Чоловіка звільнили від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком в два роки.
Яка ж відповідальність за неправдиве повідомлення про замінування
Відповідальність за неправдиве повідомлення про замінування – позбавлення волі на строк від двох до шести років. Якщо воно спричинило тяжкі наслідки або зроблене повторно – від чотирьох до восьми років.