У Чернівцях відкрили три нові центри підтримки для ветеранів

Це частина програми «Фахівець із супроводу», що вже діє в 10 медзакладах України.

u chernivcjah vidkrili tri novi centri pidtrimki dlja veteraniv 359d92d

У Чернівцях сьогодні, 16 квітня, відкрили три нові простори для підтримки ветеранів, які проходять лікування та реабілітацію в медичних закладах. У центрах надаватимуть соціальну та психологічну підтримку, зокрема інформацію про програми, можливі пільги, реабілітацію, лікування, проходження ВЛК, юридичні консультації.

Вони розміщені на базі обласного госпіталю ветеранів війни, Чернівецької обласної клінічної лікарні та лікарні швидкої медичної допомоги.

«Ці центри — це важливий крок до забезпечення ветеранів не лише медичною, а й соціальною, психологічною підтримкою. Відкриття таких просторів дає можливість ветеранам адаптуватися до цивільного життя вже під час лікування», — зазначила  міністерка у справах ветеранів України Наталія Калмикова.

У нових просторах працюватимуть фахівці з супроводу.  Їх забезпечуватимуть за кошти державного бюджету.

«Кількість спеціалістів залежить від реальних потреб. Санаторно-курортне лікування тимчасово призупинене — нині акцент на сучасній реабілітації як у стаціонарі, так і амбулаторно», — каже міністерка у справах ветеранів

Основне завдання таких фахівців — встановити контакт із ветераном, оцінити його потреби та сприяти у вирішенні питань, що виходять за межі виключно медичної допомоги.

«З моменту надходження військовослужбовця до закладу, фахівець встановлює з ним контакт, вивчає потреби, перевіряє документи, комунікує з військовими частинами та відповідними службами. У разі потреби залучає психологів, мобільні ЦНАПи, організовує доступ до соціальних, адміністративних та реабілітаційних послуг — усе це безкоштовно, за рахунок бюджету», — пояснив заступник міністра у справах ветеранів Руслан Приходько.

Завдяки цьому ветерани можуть отримати комплексну підтримку без зайвих бюрократичних труднощів. 

Проєкт «Фахівець із супроводу» уже отримав позитивні відгуки — він діє в десяти медичних закладах п’яти областей України

«Ми створили всі необхідні умови для роботи фахівців: облаштували спеціальні кабінети, зону очікування для родичів, а також передбачили екстрену допомогу та можливість доступу до всіх необхідних послуг», — додав генеральний директор реабілітаційного центру “Recovery” у Чернівцях Віталій Полатайчук.

Окрім медичної, ці простори надають також інформаційну підтримку: на місці доступні консультації з питань освітніх програм, бізнес-підтримки та правової допомоги.

«Важливо, щоб ветерани мали доступ до всіх можливостей, які можуть полегшити їхню адаптацію. Це можуть бути як психологічні консультації, так і можливість знайти роботу чи скористатися соціальними виплатами», —  зауважив голова Чернівецької обласної військової адміністрації Руслан Запаранюк.

Хто може стати фахівцем із супроводу

Щоб працювати у такій ролі, кандидат має пройти конкурсний відбір, скласти співбесіду в регіональній комісії та отримати сертифікат, який дає право працювати в закладах охорони здоров’я. Вітається досвід у сфері соціальної роботи, психології або медичної реабілітації.

Це лише перший етап реалізації програми: планується відкриття таких просторів в інших медичних закладах області.

Нагадаємо, що сьогодні, 16 квітня, повідомили, що у Хотинській багатопрофільній лікарні з’явиться фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих військовиків. 

 

Фото Ігоря Константинюка

Нет тэгов
Джерело: shpalta.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *