Україна сьогодні ближче до НАТО, ніж була раніше – голова представництва Альянсу
Україна сьогодні ближче до НАТО, ніж була раніше – голова представництва Альянсу 09.05.2025 11:35 Укрінформ Відносини між Україною та НАТО є міцними і критично важливими для майбутнього обох сторін, тому безпекова допомога Києву триватиме.
Про це заявив голова представництва НАТО в Україні Патрік Тернер на 17-му щорічному Київському безпековому форумі, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Мій сигнал абсолютно простий – НАТО чітко підтримує Україну і підтримуватиме надалі, протягом усіх наступних років. Відносини між НАТО та Україною сьогодні міцніші, ніж раніше. Вони є засадничими для майбутнього і України, і НАТО. Ми хочемо працювати разом, щоб наші відносини ставали ще тіснішими», – сказав Тернер.
Він додав, що сьогодні Україна ближче до НАТО, ніж була раніше: союзники надають їй дуже складне обладнання, військову техніку, навчання.
У цьому контексті голова представництва НАТО нагадав, що минулого року безпекова допомога Україні становила понад 50 мільярдів євро – приблизно стільки ж, скільки Україна сама витратила на оборону торік.
«Країни-члени Альянсу пообіцяли за перші три місяці цього року надати 20 мільярдів євро безпекової допомоги. Дуже скоро ми почуємо про нові обіцянки і надання такої підтримки. Масштабна допомога знадобиться в майбутні роки. І у нас є підстави для впевненості, що її буде надано – це відповідає інтересам країн-членів НАТО і України», – наголосив Тернер.
Він зауважив, що відносини між Україною та НАТО є критично важливими для майбутнього України і Альянсу.
Читайте також: Представники НАТО: У День перемоги над нацизмом вшановуємо й мужність українців
«Тому ми хочемо, щоб вони посилювалися і зміцнювалися в наступні роки», – запевнив голова представництва НАТО в Україні.
Як повідомляв Укрінформ, віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – міністерка юстиції Ольга Стефанішина заявила, що рішення Вашингтонського саміту НАТО про незворотність членства України у Альянсі є для Києва ухваленим, і для його скасування потрібен консенсус усіх союзників.
ukrinform