Кіровоградська ОВА спростовує інформацію про затоплення уранової шахти та «екологічну катастрофу»
Кіровоградська ОВА спростовує інформацію про затоплення уранової шахти та «екологічну катастрофу» 05.06.2025 18:52 Укрінформ Кіровоградська ОВА спростувала інформацію про екологічну катастрофу на Смолінській урановій шахті, оскільки електропостачання на шахту для відкачування води з нижніх горизонтів відновили.
Про це ОВА повідомила в Телеграмі, передає Укрінформ.
“Отримавши інформацію про відключення електроенергії на шахтах ДП “Схід ГЗК” та потенційно можливі екологічні ризики, Кіровоградська ОВА негайно звернулася до керівництва ПрАТ “Кіровоградобленерго” з проханням не припиняти подачу електроенергії на служби і системи, що забезпечують відкачку води, аби не допустити пошкодження вартісного обладнання на всіх шахтах ДП “Схід ГЗК”, що знаходяться на території області. У такому режимі працює Інгульська шахта. Смолінська також отримала електроенергію для відкачки води з нижніх горизонтів”, – йдеться в повідомленні.
В адміністрації наголосили, що підстав говорити про екологічну катастрофу нині немає.
Перед цим голова Конфедерації вільних профспілок Михайло Волинець у Фейсбуці повідомив, що уранова Смолінська шахта затоплюється швидкими темпами.
“Уранова Шахта Смолинська (Кіровоградська область) ДП Схід ГЗК затоплюється швидкими темпами. Втрачений нижній горизонт. Ще 4 години і шахта буде повністю затоплена. Це екологічна катастрофа для розташованих неподалік населених пунктів. Грунтові води швидко рознесуть отруйну воду з уранової шахти”, – написав Волинець.
За інформацією в.о. директора ДП “Схід ГЗК” Василя Скрипника, Міненерго скликає оперативну нараду щодо реструктуризації заборгованості підприємства перед енергетиками, щоб надалі уникнути подібних випадків.
Читайте також: На Львівщині стався обвал на шахті, травмований гірник
Як повідомляв Укрінформ, ДП “Східний гірничо-збагачувальний комбінат”, до складу якого входять уранопереробний комплекс та шахти Смолінська, Інгульська і Новокостянтинівська, – єдиний в Україні виробник уранової руди.
Протягом останніх трьох років підприємства комбінату неодноразово перебували у тривалому простої через економічні складнощі.
Влітку 2022 року депутати Кіровоградської обласної ради звернулися до Президента, Кабінету міністрів, Верховної Ради з проханням вжити заходів з відновлення належної роботи уранових шахт “СхідГЗК”.
У січні 2023 року Кабмін схвалив концепцію Державної цільової екологічної програми зняття з експлуатації уранового обʼєкта на 2023 – 2027 роки.
ukrinform