Археологи встановили, що польській «Венері Колобжезькій» шість тисяч років

Археологи встановили, що польській «Венері Колобжезькій» шість тисяч років Археологи встановили, що польській «Венері Колобжезькій» шість тисяч років Фото 20.06.2025 10:03 Укрінформ Жіноча фігурка, знайдена польським фермером поблизу балтійського прибережного міста Колобжег, вважається зображенням богині родючості, а її вік, за даними археологів, становить 6 тисяч років.

Про це повідомляє The Art Newspaper, передає Укрінформ.

12-сантиметрову бежеву вапнякову фігурку називають «Венерою Колобжезькою» через його схожість з іншими історичними фігурками Венери, знайденими в Європі, які вважаються символами родючості через їхні великі груди, описує видання.

Фото: Polish Arms Museum Фото: Polish Arms Museum

Історики припускають, що їх могли використовувати в ритуалах або церемоніях, присвячених святкуванню родючості та забезпеченню виживання та процвітання місцевої громади.

Директор Польського музею зброї в Колобжезі Александер Осташ, де наразі знаходиться артефакт, переконаний, що «це знахідка століття», яка «абсолютно розширює межі історії Колобжега».

Фігурку у грудні 2022 року знайшов фермер у селі поблизу річки Парсента, неподалік Колобжега.

Археолог з фонду Relicta Марцін Кшепковський, який брав участь у дослідженні фігурки, сказав, що знадобилося багато часу, щоб підтвердити справжність фігурки та місце її знахідки.

«Разом з іншими дослідниками ми визначили, що це предмет, зроблений людською рукою, і, найімовірніше, є символом Венери, богині родючості», – сказав президент Групи досліджень та пошуку Парсента Ян Орлінський.

Група дослідників передала фігурку Польській національній службі охорони пам'яток, яка проаналізувала незвичайний артефакт разом із спеціалістами з усієї країни. Вони дійшли висновку, що фігурці близько 6000 років, вона датується неолітом і може бути роботою перших землеробів, які заселили регіон Західної Померанії.

Зазначається, що польський музей зброї зараз адаптує свою постійну експозицію з історії Колобжега, де Венера стане одним із найстаріших артефактів на виставці, що включатиме доісторичний період.

Читайте також: У Данії виявили велике поховання часів вікінгів

Як повідомляв Укрінформ, на півночі Данії виявлено поховання Х століття, яке, як вважають, належало знатній родині вікінгів і містить «вражаючий» скарб зі стародавніх предметів.

Перше фото: Łukasz Kopeć

ukrinform

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *