Одесити роблять павербанки для ЗСУ з комплектуючих від електронних цигарок


odesiti robljat paverbanki dlja zsu z komplektujuchih vid elektronnih cigarok e653cf8

Одеські програмісти виготовляють павербанки для Збройних сил України з відпрацьованих акумуляторів. Про те, звідки беруть комплектуючі та як обладнали майстерню, за матеріалами «Українського радіо.Одеса» розповіли журналісти Суспільного, передає інформаційне агентство «Юг.Today».

Павербанки або портативні зарядні пристрої на війні – необхідна річ, і, за словами Гліба Варешкіна і Альберта Верміні, потреба в них висока: через інтенсивне використання вони швидко виходять з ладу, їх гублять чи залишають на позиціях при відступах. Це підтверджує військовий із 28 механізованої бригади з позивним «Старий».

«Павербанки використовуємо постійно. Чим сильніша потужність, тим, звичайно ж, краще. Особливо цінними є павербанки з сонячними панелями. Оскільки ми постійно їх використовуємо, вони швидко виходять з ладу, тому їх потрібно багато в великій кількості та на сонячних панелях. Наприклад, в мене вийшли з ладу вже 7 павербанків за період війни», – розповів військовий.

Гліб Варєшкін разом з друзями Олександром і Анатолієм вже зробили понад 35 павербанків, які відправили на фронт. Це повноцінні мобільні батареї місткістю від 10 000 мАг, яких вистачає для підзарядки від трьох до п’яти телефонів. Основний елемент живлення в таких павербанках – акумулятори від одноразових спалених електронних цигарок. На один павербанк йде від 18 до 24 цигарок.

«До війни ми розбирали електронні цигарки й хотіли використовувати елементи живлення для підживлення аварійного світла. З початком війни подумали, як це можна використовувати для хлопців, і придумали робити павербанки», – розповідає Гліб.

Мобільні батареї хлопці роблять в гаражі, який переобладнали в майстерню. Тут вони розбирають електронні цигарки, які надсилають люди, ретельно перевіряють кожен акумулятор на місткість і придатність до роботи і безпосередньо збирають павербанки. Для цього в майстерні є вже п’ять 3D-принтерів – на них друкують корпуси для батарей.

«Ми говоримо, що там 10 000 мАг, але зазвичай там десь 12-14 тисяч. Ми занижуємо показники, бо краще буде так. Павербанки мають два USB-порти: на 1 і 1,2 ампери. Також є виходи під micro-USB, Type-C, Lightning. Тож усі телефони, які можуть заряджатись від павербанків, можуть заражатися від нашого», — зазначає одесит.

За словами Гліба, вартість їх саморобних павербанків в кілька разів нижча за ті, що продаються в магазинах. За ціну одного китайського павербанку з реальною місткістю приблизно 8 000 мАг, а це від 700 до 900 гривень, вони роблять три мобільні батареї.

«Я не враховував вартість принтерів, бо це майно, яке залишиться у нас, і ми зможемо ще щось друкувати, як от недавно друкували для хлопців хвостовики для дронів, щоб скидати ВОГи оркам. У вартість приладу входить тільки електроживлення, пластик, ну і плата з шурупами. Рахуємо тільки це і виключаємо вартість своєї роботи, бо наша робота — це допомагати ЗСУ, які допомагають жити тут в тиші», – каже Гліб Варєшкін.

Підготувала Діана ГЕРГІНОВА

Одеса : yug.today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *