ВР прийняла закон, що дозволяє заміняти довічне ув’язнення тюрмою до 20 років

ВР прийняла закон, що дозволяє заміняти довічне ув’язнення тюрмою до 20 років

Верховна Рада (ВР) внесла зміни до низки Кодексів, що стосуються покарань за тяжкі злочини. В окремих випадках передбачено, що покарання у виді довічного позбавлення волі може бути замінено на покарання строком від 15 до 20 років, якщо засуджений відбув не менше 15 років призначеного судом покарання.

Про це KВ стало відомо з повідомлення “Судово-юридичної газети” за підсумками пленарного засідання ВР, що відбулось 18 жовтня 2022 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу” 

Згідно аналізу видання, у новій редакції 81-ої статті Кримінального кодексу встановлюється: “Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання може бути застосоване після фактичного відбуття засудженим не менше трьох чвертей строку покарання, призначеного судом за умисний особливо тяжкий злочин у разі заміни покарання у виді довічного позбавлення волі на покарання у виді позбавлення волі на певний строк, а також покарання, призначеного особі, яка раніше звільнялася умовно-достроково і знову вчинила умисне кримінальне правопорушення протягом невідбутої частини покарання”.

У статті 82 (нова назва – “Заміна покарання або його невідбутої частини більш м’яким”) передбачається, що невідбута частина покарання у виді обмеження, позбавлення волі або покарання у виді довічного позбавлення волі можуть бути замінені судом більш м’яким покаранням, строк якого обчислюється з дня заміни невідбутої частини покарання або покарання у виді довічного позбавлення волі більш м’яким.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм Подписаться

Таким чином, згідно прийнятого закону №4049 “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо виконання рішень Європейського суду з прав людини”, покарання у виді довічного позбавлення волі може бути замінено на покарання у виді позбавлення волі строком від 15 до 20 років, якщо засуджений відбув не менше 15 років призначеного судом покарання.

Крім цього, прийняті зміни до Кримінально-виконавчого кодексу передбачають, що засудженим до довічного позбавлення волі може бути подано клопотання про його помилування після відбуття ним не менше п’ятнадцяти років призначеного покарання (наразі – 20 років).

Читайте: За нехтування повітряними тривогами “слуга народу” пропонує карати торговців великим штрафом або тюрмою

Фото: ілюстративне, з відкритих джерел

КиївВлада

Олексій Ігнатьєв

Новини київщини : kievvlast.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *