ВР прийняла закон, що дозволяє заміняти довічне ув’язнення тюрмою до 20 років
Верховна Рада (ВР) внесла зміни до низки Кодексів, що стосуються покарань за тяжкі злочини. В окремих випадках передбачено, що покарання у виді довічного позбавлення волі може бути замінено на покарання строком від 15 до 20 років, якщо засуджений відбув не менше 15 років призначеного судом покарання.
Про це KВ стало відомо з повідомлення “Судово-юридичної газети” за підсумками пленарного засідання ВР, що відбулось 18 жовтня 2022 року.
Підписуйтесь на “КиївВладу”
Згідно аналізу видання, у новій редакції 81-ої статті Кримінального кодексу встановлюється: “Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання може бути застосоване після фактичного відбуття засудженим не менше трьох чвертей строку покарання, призначеного судом за умисний особливо тяжкий злочин у разі заміни покарання у виді довічного позбавлення волі на покарання у виді позбавлення волі на певний строк, а також покарання, призначеного особі, яка раніше звільнялася умовно-достроково і знову вчинила умисне кримінальне правопорушення протягом невідбутої частини покарання”.
У статті 82 (нова назва – “Заміна покарання або його невідбутої частини більш м’яким”) передбачається, що невідбута частина покарання у виді обмеження, позбавлення волі або покарання у виді довічного позбавлення волі можуть бути замінені судом більш м’яким покаранням, строк якого обчислюється з дня заміни невідбутої частини покарання або покарання у виді довічного позбавлення волі більш м’яким.
Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм Подписаться
Таким чином, згідно прийнятого закону №4049 “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо виконання рішень Європейського суду з прав людини”, покарання у виді довічного позбавлення волі може бути замінено на покарання у виді позбавлення волі строком від 15 до 20 років, якщо засуджений відбув не менше 15 років призначеного судом покарання.
Крім цього, прийняті зміни до Кримінально-виконавчого кодексу передбачають, що засудженим до довічного позбавлення волі може бути подано клопотання про його помилування після відбуття ним не менше п’ятнадцяти років призначеного покарання (наразі – 20 років).
Читайте: За нехтування повітряними тривогами “слуга народу” пропонує карати торговців великим штрафом або тюрмою
Фото: ілюстративне, з відкритих джерел
КиївВлада
Новини київщини : kievvlast.com.ua