В Ізмаїлі заборонили використання електросамокатів, які нещодавно з’явилися на дорогах міста
Протягом декількох днів мешканці Ізмаїла мали змогу пересуватися містом на електросамокатах, що надавалися у прокат. Форма прокату унеможливлювала контроль використання цього виду транспорту дітьми або громадянами, що не надто задумуються над безпекою дорожнього руху. На жаль, «водії» цього зручного та легкого електротранспорту часто-густо наражають на небезпеку і себе, та інших.
Рішенням від 12 квітня виконавчий комітет Ізмаїльської міської ради заборонив на території міста використання та рух електричних самокатів, які надаються у використання на умовах прокату або на інших умовах. Про це повідомляє інформаційна агенція «Юг.Today».
Також заборонено власникам електросамокатів їх розміщення та зберігання на міських територіях загального користування.
Перевірки доручено проводити Управлінню житлово-комунального господарства із залученням громадського формування з охорони громадського порядку «Спецзагін Картал». У разі виявлення електричних самокатів, які надаються у використання на умовах прокату або на інших умовах та знаходяться на міських територіях загального користування, зазначена техніка буде вилучатися. Вилучені електричні самокати планують зберігати на території міських комунальних підприємств. Повернути електросамокат власник зможе за наявності документів, що підтверджують право власності, та після оплати витрат з їх транспортування та зберігання.
Нижче ми наведемо приклади використання легкого персонального електротранспорту в інших містах, що привели до трагічних наслідків.
У Вінниці під колесами вантажівки загинув 10-річний хлопчик. Він раптово виїхав на електросамокаті на пішохідний перехід. Водій машини загальмувати не встиг. Дитина померла на місці.
В Одесі зіткнулися двоє юнаків. Від потужного удару об асфальт, в одного з них – проламаний череп.
На Тернопільщині під задні колеса маршрутки потрапив чоловік на моноколесі. Він їхав проїжджою частиною, а водій автобуса його не помітив. Постраждалий помер у кареті «швидкої».
І таких випадків дуже багато. Тож чи потрібен цей вид транспорту в Ізмаїлі у той час, коли через перевантаженість доріг ситуація й так досить складна?
Альона ХОДАРЧЕНКО, фото ілюстративне
Одеса : yug.today