Катастрофічний землетрус, або кінець світу! Коли очікувати?
За 80 кілометрів від берегової лінії Орегону, на межі розлому, що падає, відомого як зона субдукції Каскадія, з’явився отвір, що вивергає гарячу рідину. 965-кілометрова тріщина в Тихому океані тягнеться від Північної Каліфорнії до Канади.
Про це пише ТСН з посиланням на британське видання Daily Mail.
Ця геологічна особливість здатна викликати 9-бальний землетрус у Тихому океані, який знищить міста на північному заході США.
Діра була виявлена роботом-водолазом — тоді зображення сонара показали дивовижні бульбашки, що здіймалися з дна моря. Пізніше дослідники виявили, що рідина виходила з лінії кордону плити й здавалася теплішою, ніж довкілля.
Дослідники докладніше вивчили знахідку та з’ясували, що бульбашки не були просто метаном, а скоріше водою, яка виходила з морського дна, діючи за принципом пожежного шланга. Подальші дослідження показали, що ця рідина була на 16 градусів за Фаренгейтом тепліше, ніж навколишня вода, і виходила із зони субдукції Каскадія, де, як відомо, температура варіюється від 300 до 500 градусів за Фаренгейтом.
В результаті вчені попереджають, що через втрату цієї рідини в Тихому океані може статися один із найсильніших землетрусів у світі.
Зона субдукції Каскадія – це область зіткнення двох тектонічних плит. Відомо, що подібні зони субдукції, де одна плита ковзає по іншій, здатні викликати смертоносні й масштабні землетруси у світі. Одним із яскравих прикладів є землетрус Тохоку 2011 року в Японії, який забрав життя близько 20 тисяч людей.
Нагадаємо, 13 квітня морський землетрус магнітудою 6,2 стався біля південно-західного узбережжя Канади. Повідомлень про пошкодження чи постраждалих немає.