Як відбувається відновлення постраждалого від ракетної атаки будинку в Сергіївці
Ракетна атака на Сергіївку – одна з найбільших трагедій в Одеській області за кількістю загиблих та ступеню руйнувань. Внаслідок влучання ракети в більшості квартир дев’ятиповерхового житлового будинку не залишилось нічого, в самому епіцентрі влучання була зруйнована несуча стіна.
Відновлення постраждалого будинку триває і досі. А зараз саме проводиться коригування майбутніх витрат. Про це під час інтерв’ю розповів голова Сергіївської громади Анатолій Чередниченко.
За словами Анатолія Григоровича, ціна відновлення збільшилася на 25 відсотків. Наступного тижня проєктно-кошторисна документація вже буде передана на експертизу.
Також голова громади нагадав, що зараз в Україні створюється єдина служба відновлення пошкодженого житла. Працюватиме вона на базі Служби автомобільних доріг. На думку Анатолія Григоровича, це тільки посприяє в швидкості та зручності проведення робіт. Тож голова сподівається, що нову кошторисну документацію громада вже зможе передати новоствореній службі.
«Це (робота спеціальної служби – Авт.) – більше гарантій отримання коштів на відновлення. Нам гроші видавали частинами, і ми не були упевнені, яку суму нам дадуть і на скільки її вистачить. Тож, я думаю, Сергіївка і Чорноморська, 23 (адреса будинку, у який влучила ракета – Авт.) від цього тільки виграють», – поділився своїм баченням ситуації Анатолій Чередниченко.
Він також додав, що по першому під’їзду будинку по вулиці Чорноморська, 23 аварійно-відновлювальні роботи продовжуються, орієнтовне закінчення робіт – кінець травня. До тієї дати вже буде відкореговано проєктно-кошторисна документація, після цього буде знову об’явлено конкурс на виконання робіт для пошуку нового підрядника.
Що стосується фінансування відновлення інших постраждалих будинків, то воно і надалі здійснюватиметься за рахунок місцевого бюджету, як це було і раніше. Зараз оброблюються порядку тридцяти таких заяв.
Затримка в наданні допомоги, за словами голови громади, відбулася через узгодження питання з благодійниками стосовно того, які саме роботи вони планують взяти на себе.
«Якусь частину коштів на це дадуть благодійники, частина буде профінансована за рахунок місцевого бюджету. Я думаю, на наступному тижні ми почнемо фінансування даної програми», – розповів голова громади.
Голова додав, що благодійники взяли на себе і частину витрат на вікна в сумнозвісній дев’ятиповерхівці.
Крім того, Анатолій Чередниченко проінформував, що очікується затверджений Верховною Радою України порядок відшкодування коштів для осіб, які самостійно зробили ремонт та заміну вікон.
За декілька тижнів плануються виїзди комісії по адресам, мешканці яких очікують відшкодування.
Підготувала Діана ГЕРГІНОВА
Одеса : yug.today