Шмигаль: Цьогоріч уряд виділив 40 млрд гривень для інвестицій в українських виробників безпілотників
Кабінет міністрів виділив 2023 року 40 млрд гривень з державного бюджету, щоб інвестувати у вітчизняне виробництво безпілотних літальних апаратів (БпЛА). Раніше перед цим Кабмін усунув митні бар’єри для завезення запчастин і комплектацій, підняв частку прибутку виробників БПЛА до 25%, а також ухвалив рішення, що сприятиме масовому виробництву боєприпасів для дронів.
Про це, як довідалась KВ з повідомлення на Урядовому порталі, сказав Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, промовляючи на форумі з нагоди річниці проекту “Армія дронів”.
Підписуйтесь на “КиївВладу”
“Як зауважив Денис Шмигаль, форум об’єднав українських виробників БПЛА та дав майданчик обговорити й представити передові технології в цьому напрямку”, – сказав Прем’єр-міністр.
Він нагадав, що рік тому “через ініціативу Президента Володимира Зеленського UNITED24 ми зібрали понад 4 млрд грн, які інвестували в українських виробників безпілотників. На той час їх було менше десятка. Сьогодні це понад 40 компаній, які мають контракти з державою, а виробництво БПЛА зросло в десятки разів”.
Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм Подписаться
“Зі свого боку Уряд виділив 40 млрд грн цього року, які інвестує в українських виробників безпілотників”, – сказав Шмигаль.
Як інформувала KВ, 29 травня 2023 року Верховна Рада (ВР) скасувала мита на ввезення в Україну складових для виробництва БпЛА. Прийнятими у той день законами передбачається звільнення на час воєнного стану від податку на додану вартість (ПДВ) і мита ввезення складових (матеріали, вузли, агрегати устаткування та комплектуючі) БПЛА, що ввозяться підприємствами для власної виробничої діяльності з виробництва та ремонту БПЛА. Підприємство, яке ввезло такі складові повинно звітувати про використання таких товарів. У разі ж нецільового використання таких ввезених товарів підприємство повинно буде доплатити митні платежі від яких його було звільнено та сплатити пеню.
Ще раніше, у лютому ВР спростила ввезення безпілотників, прицілів, тепловізорів, засобів зв’язку й інших необхідних українським військовим засобів. Законодавчо була тимчасово, на час воєнного стану скасована сплата ввізного мита й ПДВ на ці товари, які можуть пересилатися у т.ч. в експрес-відправленнях і не є військовими закупівлями.
Читайте: Міноборони: Постачання безпілотників українського виробництва зростає у геометричній прогресії
Фото: Урядовий портал
КиївВлада
Новини київщини : kievvlast.com.ua