В Одеській області проводять заходи по недопущенню спалахів холери


v odeskij oblasti provodjat zahodi po nedopushhennju spalahiv holeri 0244f27

В Одеській області спостерігається щотижневий приріст захворюваності на кишкову групу інфекцій в межах від 5 до 13%. Про це на селекторній нараді з головами районних військових адміністрації та територіальних громад розповіли фахівці ДУ «Одеський обласний центр контролю та профiлактики хвороб МОЗ України», передає інформаційне агентство «Юг.Today» з посиланням на сторінку установи в Фейсбук.

Ситуація ускладнюється міграційними процесами, а також природними факторами – високою температурою повітря та розпалом сезону фруктів та овочів. Фахівці прогнозують, що захворюваність буде наростати з піком у серпні місяці.

Втім, відмічається, що зростання захворюваності на гострі кишкові інфекції є сезонним. Інтенсивні показники захворюваності по області, як і завжди, перевищують середні по країні.

Лише за травень, порівняно з минулим роком, захворюваність на сальмонельоз зросла майже у 3 рази (32 випадки проти 11), на гастроентероколіти – практично у 2 рази (131 проти 74).

Зростання рівня захворюваності на гастроентероколіти спостерігається практично на всіх адміністративних територіях Одещини. Однак, значно вище за обласний показник захворюваності в містах – Чорноморську, Ізмаїлі, Білгороді-Дністровському та Ізмаїльському районі. Невелике перевищення обласних показників відмічається в Арцизькій та Ренійській громадах, Великомихайлівщині, Савранщині.

Якщо перевищення показників у містах Чорноморськ та Ізмаїл можна пояснити реєстрацією групової захворюваності, то на інших територіях це банальне невиконання населенням санітарно-гігієнічних правил та недотримання особистої гігієни.

За даними факторного аналізу жоден із спалахів не був пов’язаний з водним фактором передачі. Проте, більш як 35% хворих на гострі кишкові інфекції пов’язують своє захворювання з вживанням готових домашніх страв з порушенням технології приготування та зберігання; з вживанням немитих овочів та фруктів – майже чверть хворих; м’ясних та молочних продуктів, придбаних на ринках, у тому числі стихійних – до 15%.

З початком епідемічного сезону гострих кишкових інфекцій зростає ризик виникнення холери. Одеський регіон, через його географічне розташування та широкі транспортні зв’язки, згідно з наказом МОЗ України від 17 травня 2001 року № 188, віднесено до території першого типу епідемічного прояву холери. В умовах руйнування об’єктів критичної інфраструктури через військову агресію російської федерації проти України, цей ризик значно посилюється.

Відповідно до наказу МОЗ України від 30 травня 1997 № 167 для моніторингу циркуляції холерного вібріону щорічно з 1 червня по 1 жовтня проводиться обстеження об’єктів довкілля (вода відкритих водоймищ, морська вода в зонах рекреації та стічна вода інфекційних стаціонарів, відділень, станцій біологічної очистки) та дослідження матеріалу від хворих з розладами шлунково-кишкового тракту.

Ця робота вже розпочата. За підсумками перших двох тижнів обстежено 166 хворих, всі з негативним результатом; відібрано 100 проб із зовнішнього середовища, збудника холери не виділено. Але виділено два холероподібних вібріони з прісної води – це озеро Сасик та єрик на вулиці Горького у місті Вилкове. Не дивлячись на те, що ці холероподібні вібріони безпечні для людини, їх циркуляція у зовнішньому середовищі свідчить про наявність умов для виникнення холери. За підсумком моніторингових досліджень у минулому році було виявлено 94 таких вібріонів.

З метою недопущення завезення та поширення на території Одеської області інфекцій, що мають міжнародне значення, у тому числі холери, ДУ «Одеський ОЦКПХ МОЗ» розроблено відповідний Комплексний план заходів на 2022-2027 роки, який узгоджено з відповідальними виконавцями. На сьогодні план знаходиться на затвердженні комісії з питань ТЕБ та НС обласної військової адміністрації. При його отриманні головам районів та громад необхідно буде розробити відповідні плани з урахуванням особливостей території.

Одним із основних пунктів плану є визначення госпітальної бази (провізорний шпиталь, ізолятор та обсерватор), оснащення її необхідним обладнанням, лікувальними та витратними матеріалами.

Виконання заходів плану дасть змогу своєчасно та комплексно проводити профілактичні та протиепідемічні заходи у випадку виникнення захворювань та не допустити їх поширення.

Одеса : yug.today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *