Єврокомісія рекомендувала саміту глав держав Євросоюзу надати Україні статус кандидата в члени ЄС

yevrokomisija rekomenduvala samitu glav derzhav yevrosojuzu nadati ukrayini status kandidata v chleni yes 9457e8aчлени ЄС” />

Європейська комісія рекомендувала Європейській Раді надати Україні статус кандидата в члени Європейського Союзу (ЄС). Остаточне рішення про кандидатство України в ЄС ухвалить саміт Євроради 23-24 червня.

Про це KВ стало відомо із заяви президента Єврокомісії Урсули Фон Дер Ляйєн, яку з брифінгу цитує “Суспільне”.

Підписуйтесь на “КиївВладу”  

“Комісія рекомендує надати Україні європейську перспективу. Це, звісно, за умови, що в країні буде проведено низку важливих реформ. На думку комісії, Україна чітко продемонструвала прагнення країни та рішучість країни жити за європейськими цінностями та стандартами”, – сказала Урсула Фон Дер Ляйєн.

За її словами, Україна вже імплементувала близько 70% європейських правил, норм і стандартів. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм Подписаться

Водночас президент Єврокомісії додала, що Україні “ще належить зробити важливу роботу з питань верховенства права, олігархів, боротьби з корупцією та основоположних прав”.

Також Єврокомісія надає план дій, який треба виконати для початку переговорів України про вступ до ЄС.

“Щодо Молдови, наша оцінка йде в тому самому напрямі, що і стосовно України. Ми також рекомендуємо, щоб Рада надала Молдові європейську перспективу та статус кандидата з розумінням, що країна проведе низку подальших важливих реформ”, – зазначила фон дер Ляєн на пресконференції у п’ятницю.

При цьому, Єврокомісія поки що не рекомендує надати статус кандидата в ЄС Грузії: “Ми рекомендуємо Раді надати європейську перспективу і повернутися та оцінити, як Грузія відповідає низці умов перед тим, як надати їй статус кандидата.

Єврокомісія – вищий орган виконавчої влади Європейського Союзу, який приблизно відповідає ролі і функції уряду у системах національних держав. На відміну від національних урядів, Єврокомісія також може виконувати функцію законодавчої ініціативи, але тільки у рамках ЄС та відповідно до законодавства ЄС.

Єврорада – регулярні зустрічі глав держав та урядів країн Євросоюзу, вищий політичний орган ЄС, який складається з глав держав та урядів держав-членів ЄС. Членами Європейської ради є також її голова та голова Єврокомісії.

Остаточне рішення про кандидатство України в ЄС ухвалить саміт Євроради 23-24 червня.

Читайте: Євросоюз скасував мита на всі товари з України на один рік

Фото: газета “День”

КиївВлада

Олексій Ігнатьєв

Новини київщини : kievvlast.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *