За 2022 рік до бюджету Київщини надійшло 7,6 млрд гривень, – КОДА

За 2022 рік до бюджету Київщини надійшло 7,6 млрд гривень, - КОДА

Департамент фінансів КОДА проаналізував показники надходжень до зведеного бюджету Київщини. За п’яться місяців загальний фонд області одержав 7,6 млрд гривень. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року, обласний бюджет почав втрачати і ця цифра через війну сягає не одного мільйона гривень. 

Про це КВ дізналася із довідки про виконання зведеного бюджету Київської області за січень-травень 2022 року, опублікованої Департаментом фінансів Київської ОДА.

Підписуйтесь на “КиївВладу” 

“Станом на 1 червня 2022 року до загального фонду зведеного бюджету Київської області (без урахування міжбюджетних трансфертів) надійшло 7 652,8 млн гривень, що становить 91% до плану на січень-травень або менше на 757,4 млн гривень”, – йдеться в інфодовідці.

У Департаменті розповідають, що зменшення надходжень до загального фонду проти аналогічного періоду 2021 року склало 1,6% або -124,6 млн гривень.

Читайте: Бюджет війни: фінансовий стан звільненої від московитів Київщини далекий від ідеального

Також КОДА додають, що найвагомішим дохідним джерелом наповнення бюджету залишається ПДФО.

“За 5 місяців поточного року ПДФО надійшло 5 072,6 млн гривень, що становить 98,9% до плану, недовиконано 55,6 млн гривень. Питома вага цього податку у загальному обсязі надходжень складає 66,3%. Темп приросту проти показника 2021 року зберігається на рівні +10,0% і така позитивна динаміка пов’язана із збільшенням надходження ПДФО з грошового забезпечення, грошових винагород, одержаних військовослужбовцями та особами рядового і начальницького складу майже у 4 рази (+590,4 млн гривень проти показника 2021 року)”, – йдеться в довідці. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм Подписаться

Проте у тергромадах ситуація щодо виконання доходів є різною. Зокрема половина громад відчули скорочення надходжень порівняно з аналогічним періодом 2021 року. 

“Відбулось уповільнення темпів приросту надходжень ПДФО (від 10,0% до 20,0%), єдиного податку (від 5,0% до 50,0%), земельного податку та орендної плати

(від 10,0% до 70,0%), акцизного податку вдвічі. Спостерігалось різке скорочення інших надходжень, зокрема плати за надання адміністративних послуг та державного мита”, – зауважують в КОДА.

Нагадаємо, що на початку року бюджет Київської області перевиконали на 500 млн гривень. Позитивна динаміка спостерігалася і по темпам приросту надходжень податків і зборів. Проте вже травні через війну втрати бюджетів сягнули 265,1 млн гривень. 

Читайте: У травні бюджет області втратив 265,1 млн гривень податків та зборів

Фото: скріншот інфодовідки

Вероніка Злацька

Новини київщини : kievvlast.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *