Офіційно: Україна стала кандидатом у члени ЄС


oficijno ukrayina stala kandidatom u chleni yes 85ee78c

Європейська рада надала Україні та Молдові статус кандидата на членство в ЄС.

Так, про рішення повідомив кореспондент Радіо Свобода в Європі Рікард Йозвяк.

“Нарешті зелене світло! Лідери ЄС щойно ухвалили рішення про надання Україні та Молдові статусу кандидатів у члени ЄС”, — написав він у Twitter.

Також це рішення підтвердив прем’єр Люксембургу Ксав’є Беттель.

З позитивним рішенням Україну, Молдову і Грузію привітала очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен.

“Сьогодні вдалий день для Європи. Вітаю Президента Зеленського, Президент а Санду та прем’єр-міністра Гарібашвілі. Ваші країни є частиною нашої європейської родини. І сьогоднішнє історичне рішення Лідерів це підтверджує.Дуже задоволена схваленням наших думок лідерами”, — написала вона.

Голова Європейської ради Шарль Мішель також підтвердив рішення щодо України, назвавши це “історичним моментом”.

Україна подала заявку на членство в ЄС 28 лютого цього року через чотири дні після нападу Росії. Грузія та Молдова подали заявку 3 березня, а Європейська комісія зробила свій висновок за заявками країн 17 червня. Ніколи раніше інституції ЄС не розглядали заявки на членство у такі короткі терміни.

У ЄС зазначають, що офіційні переговори з кандидатами розпочнуться після виконання ними умов, зазначених у висновках Комісії щодо заявок на членство. “Рада ухвалить рішення про подальші кроки, щойно всі ці умови будуть повністю виконані”, – йдеться у проєкті висновків. Функцію моніторингу за прогресом буде покладено на Європейську комісію, яка звітуватиме перед Радою про те, як кандидати виконують ці умови.

Для України Єврокомісія визначила сім сфер, у яких Україна має зробити “домашню роботу”. Зокрема, йдеться про продовження реформування Конституційного суду шляхом ухвалення законодавства щодо процедури відбору суддів КС, про посилення боротьби з корупцією, зокрема призначити нового керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та нового директора Національного антикорупційного Бюро, закінчити перевірку добропорядності кандидатів у члени Вищої Ради юстиції, забезпечити відповідність законодавства у сфері боротьби з відмиванням фінансів стандартам FATF, запровадити антиолігархічний закон, ухвалити закон про ЗМІ для відповідності з Директивою ЄС про аудіовізуальні медіапослуги та завершити реформу законодавства у сфері національних меншин.

За матеріалами УНН та Інтерфакс-Україна

Одеса : yug.today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *