В Україні відкрили майже 160 «зелених кімнат» для роботи з постраждалими дітьми – поліція

В Україні відкрили майже 160 «зелених кімнат» для роботи з постраждалими дітьми - поліція В Україні відкрили майже 160 «зелених кімнат» для роботи з постраждалими дітьми – поліція Ексклюзив 06.11.2024 16:24 Укрінформ В Україні вже відкрито 159 «зелених кімнат», призначених для опитування дітей, які стали жертвами чи свідками насильства.

Про це у коментарі Укрінформу повідомив начальник Управління ювенальної превенції Національної поліції Василь Богдан.

"Станом на зараз вже облаштовано 159 приміщень, призначених для використання за методикою «зелена кімната»", – поінформував він.

Окрім цього, за сприяння Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні у ході реалізації проєкту «Впровадження моделі Барнахус для захисту дітей, постраждалих від насильства» за участю ювенальної превенції вже відкрито 12 центрів захисту та соціально-психологічної підтримки у процесі правосуддя для дітей, які постраждали або стали свідками насильства, нагадав Богдан.

За його словами, «Барнахус» — це місце, де багатопрофільна міжвідомча команда, до якої входять представники правоохоронних органів, кримінального судочинства, служб захисту дітей, а також медпрацівники і працівники сфери захисту психічного здоров’я, співпрацює, щоб забезпечити дітям, які постраждали або стали свідками насильства, скоординований ефективний захист, послуги та правосуддя, дружнє до дітей.

«Простими словами, працівники різних, дотичних до кримінальної ювенальної юстиції установ, збираються «під одним дахом», аби швидко й ефективно скоординувати співпрацю між собою та побудувати взаємодію з дитиною», – зазначив начальник Управління ювенальної превенції.

Читайте також: У Запоріжжі відкрили спецкімнати для свідчень дітей, які постраждали чи стали свідками злочину

За його словами, метою «Барнахусів» є створення дружнього до дитини середовища та збирання доказів (показань/документів/висновків експертиз) у процесі взаємодії з дитиною таким способом, щоб без необхідності не розтягувати у часі взаємодію дитини з системою правосуддя і в певних випадках допомогти дитині повернутися до звичного життя.

Як повідомлялося, 31 жовтня у Чернігівській області запрацювали дві «зелені кімнати» для дітей.

Фото: Depositphotos

ukrinform

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *