У полон взяли російського морпіха, який був свідком страти полонених захисників України
У полон взяли російського морпіха, який був свідком страти полонених захисників України 06.11.2024 17:31 Укрінформ На території Курської області Сили оборони України взяли в полон російського загарбника, який був свідком убивства українських військовополонених та посмертного відтинання їм голів.
Як передає Укрінформ, про це Десантно-штурмові війська Збройних сил України повідомили в Телеграмі.
Полонений виявився військовослужбовцем 155-ї окремої бригади морської піхоти Тихоокеанського флоту Російської Федерації.
Росіянин зізнався, що у жовтні 2022 року, відбуваючи покарання в одній із колоній, погодився підписати контракт із приватною військовою компанією "Вагнер". У складі її підрозділів спочатку брав участь у штурмуванні позицій Сил оборони в Соледарі та Бахмуті Донецької області. У червні 2023 року долучився до "походу" на Москву, організованого тодішнім ватажком "Вагнера" Євгеном Пригожиним.
Зі слів загарбника, цьогоріч у червні він підписав новий контракт та вступив на службу до 155-ї бригади морської піхоти РФ. У серпні, коли бригаду перекинули в Курську область, брав безпосередню участь у бойових діях як помічник гранатометника.
Наприкінці вересня в районі селища Глушкове він став свідком убивства двох українських військовополонених. Наказ про страту та подальше відтинання голів від їхніх тіл, за словами росіянина, віддав командир підрозділу. Військовополонений назвав його ім’я, а також імена бійців – безпосередніх виконавців цього злочину.
Читайте також: Бійці бригади спецпризначення «Азов» взяли у полон 17 російських військових
У ДШВ зазначили, що, згідно з даними розвідки, на сьогодні 155 окрема бригада морської піхоти Тихоокеанського флоту Росії зазнала в Курській області "дуже суттєвих втрат", у зв'язку із чим особовий склад частини часто залишає бойові позиції та відмовляється від виконання наказів.
Як повідомляв Укрінформ, на Курському напрямку українські оборонці взяли в полон уже понад 700 військових РФ.
ukrinform