Китай вводить антидемпінгові заходи проти імпорту бренді з Євросоюзу

Китай вводить антидемпінгові заходи проти імпорту бренді з Євросоюзу Китай вводить антидемпінгові заходи проти імпорту бренді з Євросоюзу 12.11.2024 07:13 Укрінформ Уряд Китаю оголосив про введення з 15 листопада тимчасових антидемпінгових заходів на увесь імпортований із Європейського Союзу бренді.

Про це йдеться в повідомленні міністерства торгівлі КНР, передає Укрінформ.

Рішення прийнято на підставі розслідування, що тривало від січня, у ході якого китайські органи контролю виявили встановлення європейцями занижених цін при поставках своєї продукції в Китай, що загрожує завдати суттєвої шкоди місцевим виробникам бренді.

«Починаючи з 15 листопада при імпорті товарів, які підпадали під дію розслідування, імпортери повинні сплачувати митниці КНР платежі, розраховані відповідно до коефіцієнта маржі кожної компанії-виробника цієї продукції», – йдеться в повідомленні торгового відомства.

Зазначається, що імпортери бренді з ЄС мають сплачувати митні платежі у розмірі 30,6% – 39% від вартості імпортованої продукції, залежно від встановленої в ході розслідування величини демпінгової маржі для кожної європейської компанії-виробника.

У міністерстві уточнили, що заходи стосуються спиртних напоїв, отриманих шляхом перегонки виноградного вина, та упакованих у тару місткістю менше ніж 200 літрів. Під їх дію підпадають такі відомі марки бренді, як Martell, Jas Hennessy, Remy Martin та інші.

Водночас, хоча антидемпінгові заходи названі тимчасовими, в оголошенні не згадується нічого про терміни, на які вони вводяться.

Найбільше від рішення Пекіна може постраждати Франція, на яку припадає основна частка імпорту європейського бренді до КНР.

Читайте також: Туреччина ввела мита на стальну продукцію з Росії

Китай, який є найбільшим для Євросоюзу ринком міцного алкоголю, розпочав антидемпінгове розслідування проти бренді з ЄС у січні у відповідь на антисубсидійне розслідування Європейської Комісії проти китайських електромобілів, після якого ЄС із 30 жовтня ввів підвищені тарифи на понад 45% на імпортовані з Китаю електрокари.

Однією з десяти країн ЄС, які підтримали підвищені мита на китайські електромобілі, була Франція, тоді як Німеччина, друга країна-лідер Євросоюзу, проголосувала проти.

Крім бренді, Пекін також проводить антидемпінгові розслідування щодо деяких видів європейського імпорту свинини та молочних продуктів, а Брюссель перевіряє законність китайських субсидій на сонячні панелі та вітряні турбіни для зеленої електрогенерації.

Читайте також: Україна вводить антидемпінгові заходи на імпорт радіаторів з Туреччини та Китаю

Як повідомляв Укрінформ, міністр торгівлі Китаю Ван Веньтао закликав Францію спонукати Європейську комісію іти назустріч китайській стороні в пошуку прийнятного для Пекіна і Брюсселя рішення щодо врегулювання імпорту електромобілів китайського виробництва до ЄС.

ukrinform

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *