Директорку Чернівецької міської поліклініки оштрафували за змову у тендері

Очільниця медзакладу налагодила співпрацю з приватним підприємцем, аби вплинути на рішення уповноваженої особи з публічних закупівель.
Очільниця медзакладу налагодила співпрацю з приватним підприємцем, аби вплинути на рішення уповноваженої особи з публічних закупівель.
Фото: advocate-neroda.com
Директорка Міської поліклініки №1 міста Чернівці, користуючись своїм службовим становищем, організувала схему підставних тендерних закупівель.
Про це стало відомо із вироку Чернівецького районного суду від 20 травня 2025 року.
За даними слідства, очільниця медзакладу налагодила співпрацю з приватним підприємцем, аби вплинути на рішення уповноваженої особи з публічних закупівель. Йдеться про низку тендерів у системі Prozorro, де переможцем мали визнати пов’язану особу.
Щоб забезпечити перемогу цього учасника, директорка передала уповноваженій особі «вигідні» технічні вимоги та переконувала у «службовій необхідності» укладення договору саме з цим підприємцем. Уразі успішного завершення тендерів підприємцю пообіцяли винагороду — від 5% до 10% від суми закупівель. Щоб приховати факт хабарів, керівниця поліклініки залучила доньку, яка, не підозрюючи про протиправні наміри матері, дала їй реквізити власного банківського рахунку. Саме на цей рахунок і надходили кошти, йдеться у вироку суду.
У результаті переможцем став «вигідний» підприємець, а очільниця поліклініки отримала 105 тисяч гривень. Таку схему керівниця міської поліклініки провела ще двічі. Загальна сума вигоди жінки становила 416 тисяч 752 гривні. 20 травня 2025 року прокурор та обвинувачена уклали угоду про визнання винуватості, за якою директорка медзакладу повністю визнала свою провину. Суд затвердив угоду та призначив покарання — штраф у розмірі 418 200 гривень. Обтяжувальних обставин не було, пом’якшувальні — щире каяття, визнання вини, сприяння слідству. Суд дійшов висновку, що угода відповідає закону та інтересам правосуддя.
Нет тэгов
Джерело: shpalta.media
Поділитися
Посилання скопійовано. Тепер можна вставити його в Instagram.
Читайте також
«Буковина-2» припиняє виступи у Другій лізі: клуб створює команду U-21
Колишній басейн біля стадіону «Буковина» засипали ґрунтом: у клубі пояснили навіщо
У Чернівцях відбудеться літературний мініфестиваль із сучасними авторами
На дорогах Буковини триває ремонт: цього тижня роботи проводять у Вижниці, Вашківцях та Герці
У Чернівцях повністю перекриють вулицю Чорноморську: яка причина
На Буковини прощаються із двома загиблими військовиками
Ще актуальне
Трамп прибув до Евіана на саміт G7
Міністр оборони Латвії передав Україні 14 бойових машин
Качка – про вступ України до ЄС: Відкриття наступних кластерів є питанням найближчого місяця
Загарбники вдарили по зоопарку в Харкові, постраждали тварини
На Дніпропетровщині за день через російські атаки пошкоджені два підприємства і дитсадок
