На Одещини господині втричі збільшили кількість закруток: журналісти знайшли пояснення
Сезон фруктів та овочів в самому розпалі. І хоча ціни на них в поточному сезоні рекордно високі, господині цьогоріч закручують набагато більше варень, компотів та салатів. Чому так відбувається, розбиралися в Одесі журналісти телеканалу Інтер.
Наші колеги завітали і до звичайних одеських квартир, де кухні влітку перетворилися на філіали консервних підприємств, та до консервного заводу, що виробляє продукцію, яку ми потім купуємо у супермаркетах.
Але самі оглядини знімальна група почала з ринку. Саме покупці, що прийшли сюди за свіжою городиною, і розповіли журналістам, що цього року консервують втричі більше, ніж зазвичай. І це при тому, що у багатьох випадках ціни на фрукти та овочі в два, а то й в ті ж три рази більше за ті, що були минулого літа.
Пояснюють це одесити просто – ніхто не знає, що буде далі, але зиму очікують важку. Тому й роблять запаси. І здебільшого намагаються користуватися для цього «бабусиними» методами – консервують, сушать, в’ялять.
Досвід минулих поколінь у цьому випадку – не данина моді, а вимушена міра. Адже в останні роки господині звикли більше заморожувати все, що хочуть відкласти про запас. Проте зараз через побоювання, що можуть мати місце відключення електроенергії, обирають «незалежні» способи зберігання. Тому консервують не тільки фрукти та овочі, але ще й м’ясо та рибу.
На відміну від домогосподарств, різко збільшити випуск підприємство з переробки сільгосппродукції не в змозі. Адже, розповідає головний інженер заводу, технічні можливості є, а ось сировинної бази не вистачає.
Всі плани щодо кількості посівів кожного виду овочів закладалися ще торік. І те, що Херсонщина, де вирощується найбільша кількість городини в Україні, опиниться в окупації, та потрібно буде якось компенсувати дефіцит, ніхто навіть уявити не міг.
До того ж завод не завжди може своєчасно придбати банки та кришки. Ще й ціни на енергоносії постійно повзуть вгору.
На проблеми підприємство реагує оперативно, змінюючи завдання «на ходу». Тож обіцяє переробити все вирощене у продукцію тривалого зберігання.
Про те, що ціни на овочі зросли через окупацію сусідньої області, говорять і продавці на ринку.
Крім того, зросли і ціни на ресурси, що використовуються у процесі вирощування.
«В минулому році літр дизпалива коштував 22 гривні. Сьогодні це 50-60 гривень», – розповідає директор Департаменту аграрної політики, продовольства і земельних відносин Одеської ОДА Алла Стоянова.
Експерти також зазначають, що саме на Херсонщині знаходиться більшість вітчизняних консервних заводів. Зараз їхня продукція недоступна. Тож незабаром цю нішу тимчасово займуть імпортні товари.
Діана ГЕРГІНОВА
Одеса : yug.today